České výrobky pomáhají získávat energii z obnovitelných zdrojů

Díky spolupráci s agenturou CzechTrade se podařilo spojit zkušenosti a kapacitu firmy na zpracování plechu C&F Manufacturing s. r. o. se silným hráčem na trhu v oblasti obnovitelných zdrojů Siemens Gamesa Electric. Ten hledal strategického partnera pro dodávky elektrických skříní a rozvaděčů pro své větrné elektrárny.

Společnost C&F působí v Evropě od roku 2001, kdy otevřela své první dvě továrny v Německu a České Republice. Její historie ale sahá mnohem dále, a to až do roku 1989, kdy současný majitel začal se zakázkovou výrobou lisovacích nástrojů v Irském Galway. Následně se firma postupně rozrůstala až do současné podoby, kdy má několik výrobních závodů po celém světě. Od zakázkové výroby plynule přešla na výrobu mnohatisícových sérií plechů, skříní nebo kompletního opláštění jednotek pro globální firmy. 

Firma C&F Manufacturing, s. r. o. vyhrála dodavatelský tendr společnosti Siemens Gamesa zejména díky svým předchozím zkušenostem s vysoko sériovými dodávkami rackových skříní pro společnost IBM a také velmi aktivním přístupem v oblasti inženýringu.

„Zezačátku nebyla spolupráce vůbec jednoduchá, kvůli různým zvyklostem v oblasti výroby a také drobné komunikační bariéře. Tyto těžkosti jsme ale postupem času překonali. Vyšli jsme našemu partnerovi vstříc a nepočítali náklady. Z předchozích zkušeností totiž víme, že se nám dobrá spolupráce a přístup mnohonásobně vyplatí,“ říká inženýring manažer Milan Hanzl, který měl projekt Siemens Gamesa na starosti.

V současné době pro společnost Siemens Gamesa sériově vyrábíme jeden z modelů jejich konvertorových skříní, další model je ve fázi zkoušek s příslibem brzkého náběhu výroby. Nejnovější model, který bude zaveden do výroby s dodávkami výhradně od naší společnosti, právě vzorkujeme.

Celkově se jedná o zakázky v hodnotě více než 1,2 milionů €.

Z našich zkušeností a teď i díky zpětné vazbě, kterou nám společnost Siemens Gamesa pravidelně poskytuje, můžeme říci, že zákazníci si naši firmu vybírají zejména díky našim dlouholetým zkušenostem v oblasti zpracování plechu a také množství služeb přidané hodnoty, které poskytujeme. V Případě Siemens Gamesa se jedná o vlastní lakovnu, montáž a instalaci kabelových rozvodů. Pro nový model jednotky uvažujeme i o svařování na jednom z našich svářecích robotů.

Pro série nových produktů zákazníka Siemens Gamesa už ale jistě počítáme se zavedením lisovacích nástrojů, které si sami vyrábíme v našem irském závodě. Tyto postupové nástroje nám pomohou dále zefektivňovat naši výrobu i navýšit kapacity potřebné pro zavádění nových modelů. Velmi precizní zpracování a důraz na kvalitu nám usnadňuje budovat vřelé vztahy nejen se zákazníkem Siemens Gamesa, ale i s celou řadou dalších známých značek. Kapacita našeho výrobního závodu je totiž v Evropě ojedinělá a díky investicím do nových technologií nám pomáhá plnit vysoké požadavky našich zákazníků.

Náš závod, včetně fotografií našich výrobních linek, si můžete prohlédnout na www.cfmanufacturing.cz.