Země vybavuje armádu schopnostmi pro dálkový úder, kdy přechází z dělostřeleckého dosahu 40 km na raketový dosah přes 500 km.
Federální vláda oznámila nový kontrakt za 100 milionů dolarů pro obranného výrobce Thales Australia na výrobu dalších 40 obrněných vozidel Bushmaster. Thales vyrobil pro armádu za poslední dva roky již 130 těchto vozů.
Dohoda zajišťuje dodání vozidel pro 2. pluk dálkového palebného dělostřelectva v městečku Edinburgh, které se nachází v blízkosti Adelaide. Vozidla podpoří multifunkční radarové baterie s fázovanou anténní soustavou pro zajištění klíčových funkcí velení.
Federální vláda nyní pořádá výběrové řízení na instalaci raketových odpalovacích zařízení na armádní vozidla, přičemž Bushmaster je jednou z možností. Podle Conroye bude toto rozhodnutí přijato do konce roku.
Pat Conroy připomněl, že země vybavuje armádu schopnostmi pro dálkový úder, kdy přechází z dosahu 40 km na dosah přes 500 km, a zároveň rychle navyšují zásoby raket.
Kontrakt poskytne jistotu pro budoucnost výrobce v Bendigu poté, co musel v roce 2022 propustit zaměstnance kvůli nedostatku vládních zakázek. Nová dohoda zajistí práci až do konce roku 2026 a podpoří 250 místních pracovních pozic.
Dohoda také přichází po skandálu francouzské mateřské společnosti. V říjnu byl Thales nahlášen Národní protikorupční komisi poté, co auditor odhalil důkazy o neetickém chování při zakázce na výrobu munice.
Zakázka na 1,3 miliardy dolarů na výrobu 1100 malých taktických vozidel a jejich přívěsů čelila již v minulosti potížím. Začlenění vozidel Hawkei vyrobených firmou Thales do armády bylo doprovázeno zpožděními kvůli problémům s brzdami. V červenci minulého roku Conroy uvedl, že problém byl vyřešen a Hawkei se zavádějí do armády.
Zdroj: https://www.abc.net.eu
Zpracoval tým
pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie.
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.