Gruzie má jednu z nejnižších sazeb daně z příjmu v evropském regionu. Dokládá to zpráva mezinárodní analytické agentury Tax Foundation, která srovnává daňové systémy 35 evropských zemí.
Pořadí zemí je v opačném pořadí: země s nejvyššími sazbami jsou na prvním místě a země s nejnižšími sazbami jsou na posledním místě. Gruzie s rovnou sazbou daně z příjmu ve výši 20 % zaujímá 30. místo, za Ukrajinou (19,5 %), Moldavskem (12 %), Bulharskem a Rumunskem (po 10 %).
Na rozdíl od Gruzie mnoho jiných zemí používá progresivní daňový model, kde se sazba zvyšuje s rostoucím příjmem. Za zmínku také stojí, že Gruzie a další země s nízkým zdaněním nejsou členy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), kde je průměrná sazba daně z příjmu 42,8 %.
Nejvyšší daně jsou zaznamenány v Dánsku (55,9 %), Francii (55,4 %) a Rakousku (55 %) a nejnižší mezi členy OECD jsou v Maďarsku (15 %), Estonsku (22 %) a České republice (23 %).
Vypracoval: kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Gruzie.
Zdroj informace: Georgia News
Investice má posílit výkonnost, produktivitu a udržitelnost kanadského zemědělství.
Výstavba nové elektrické stanice umožní od roku 2030 napájet lodě z břehu na kontejnerových a automobilových terminálech v Göteborgu.
Turecko se dohodlo se Sýrií na vývozu elektřiny a zemního plynu. Spolupráce zahrnuje také investice do infrastruktury a těžby.
Pod jeho vedením Doosan Enerbility posílila svou pozici na globálním trhu s jadernou energií a přispěla k nabídce na projekt jaderné elektrárny Dukovany v Česku.