Renault zvažuje zahájit výrobu průzkumných dronů na Ukrajině ve spolupráci se státem, což znamená posun automobilky směrem k obrannému průmyslu a podporu ukrajinské ekonomiky.
Francouzská automobilka Renault zvažuje, že zahájí výrobu dronů na Ukrajině. Projekt má probíhat ve spolupráci s dalším francouzským podnikem, který má dodat výrobní linky, a také s ukrajinským státem. Má se jednat o produkci průzkumných dronů pro obranné účely.
Francouzský ministr obrany Sébastien Lecornu nejdříve uvedl, že drony na Ukrajině bude s malou ukrajinskou firmou vyrábět nejmenovaná automobilka. Mluvčí automobilky Renault později potvrdil, že byli kontaktováni Ministerstvem obrany.
Ukrajinská armáda očekává, že do roku 2025 bude používat více než čtyři miliony bezpilotních letounů.
Renault patřil mezi světové automobilky, které urychleně opustily Rusko po jeho invazi na Ukrajinu a zavedení souvisejících sankcí. Zapojení se do výroby dronů představuje výrazný posun francouzské skupiny směrem k obrannému průmyslu a současně podporu ukrajinské ekonomiky. Předpokládá se, že dohoda bude brzy uzavřena.
Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Francie.
Zdroj: franceinfo.fr
Turecko se dohodlo se Sýrií na vývozu elektřiny a zemního plynu. Spolupráce zahrnuje také investice do infrastruktury a těžby.
Pod jeho vedením Doosan Enerbility posílila svou pozici na globálním trhu s jadernou energií a přispěla k nabídce na projekt jaderné elektrárny Dukovany v Česku.
Japonský řetězec Lawson otevřel futuristickou verzi své samoobsluhy, ve které využívá AI k analýze zákaznického chování i optimalizaci prodeje.
Thajský ministr obchodu Pichai Naripthaphan a eurokomisař Maroš Šefčovič se setkali v Paříži, aby urychlili jednání o dohodě o volném obchodu (FTA) mezi Thajskem a Evropskou unií. Obě strany si kladou za cíl dokončit vyjednávání do konce roku 2025.