Renault zvažuje zahájit výrobu průzkumných dronů na Ukrajině ve spolupráci se státem, což znamená posun automobilky směrem k obrannému průmyslu a podporu ukrajinské ekonomiky.
Francouzská automobilka Renault zvažuje, že zahájí výrobu dronů na Ukrajině. Projekt má probíhat ve spolupráci s dalším francouzským podnikem, který má dodat výrobní linky, a také s ukrajinským státem. Má se jednat o produkci průzkumných dronů pro obranné účely.
Francouzský ministr obrany Sébastien Lecornu nejdříve uvedl, že drony na Ukrajině bude s malou ukrajinskou firmou vyrábět nejmenovaná automobilka. Mluvčí automobilky Renault později potvrdil, že byli kontaktováni Ministerstvem obrany.
Ukrajinská armáda očekává, že do roku 2025 bude používat více než čtyři miliony bezpilotních letounů.
Renault patřil mezi světové automobilky, které urychleně opustily Rusko po jeho invazi na Ukrajinu a zavedení souvisejících sankcí. Zapojení se do výroby dronů představuje výrazný posun francouzské skupiny směrem k obrannému průmyslu a současně podporu ukrajinské ekonomiky. Předpokládá se, že dohoda bude brzy uzavřena.
Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Francie.
Zdroj: franceinfo.fr
Do konce roku 2025 má být spuštěn velký jazykový model (LLM) pod názvem Latam-GPT. Cílem tohoto projektu je vytvořit regionálně specifickou umělou inteligenci, která bude reflektovat jazykové, kulturní a historické reálie kontinentu. Projekt vede chilské Centrum pro umělou inteligenci (CENIA) ve spolupráci s partnery z Brazílie, Uruguaye a dalších latinskoamerických zemí. Latinská Amerika se zároveň stane prvním regionem na světě, který bude mít vlastní velký jazykový model.
Studie ukazuje rostoucí vliv nízkonákladových platforem Temu a Shein na nákupní chování Rakušanů. I přes obavy z dopadů na životní prostředí a kvalitu zboží většina lidí na těchto webech nakupuje vzhledem k nízkým cenám.
Čínský trh s umělou inteligencí v oblasti zdravotnictví nabízí vysoký růstový potenciál v oblastech zobrazování, inteligentních nemocnic, vývoje léčiv a telemedicíny ve venkovských oblastech, a to díky silné politické podpoře a digitální infrastruktuře. Zahraniční investoři mohou tento ekosystém využít prostřednictvím společných podniků, licencí nebo partnerství v rámci zón volného obchodu, které jsou přizpůsobeny regulačním a regionálním potřebám.
Spojené arabské emiráty zvyšují úsilí v boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu a v posledních měsících udělily řadu vysokých pokut v celkové výši přes 339 mil dirhamů, a to jak místním směnárnám, tak i pobočkám zahraničních bank a pojišťovnech působících v zemi.