Spojené arabské emiráty, Spojené království, Jordánsko, Egypt a Turecko. To jsou hlavní importéři čokolády do Saúdské Arábie.
Úřad pro zakát, daně a celní správu uvedl, že Spojené arabské emiráty, Spojené království, Jordánsko, Egypt a Turecko jsou hlavními zeměmi, ze kterých Saúdská Arábie dováží čokoládu, což přispívá k nabídce různých možností, které vyhovují očekáváním spotřebitelů.
Mezi faktory, které ovlivňují ceny, patří typ a země původu, kvalita obalu, stejně jako typ talířů používaných pro jejich podávání. Ceny místních sladkostí se pohybují mezi 30 a 150 rijály za kilogram a zahrnují různé druhy, jako jsou bonbóny s barevnými příchutěmi, toffee, sušenky a čokoláda v různých formách.
Stabilita jejich cen je dána hojností výroby a relativně nízkými náklady na výrobu. Naproti tomu ceny dovážených sladkostí, zejména těch z evropských a východních zemí, jsou vyšší. Cena kilogramu čisté nebo hořké čokolády s speciálními náplněmi dosahuje až 300 rijálů.
Autor: Zahraniční kancelář CzechTrade Saudská Arábie.
Zdroj: https://www.alarabiya.net
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.