Spojené arabské emiráty, Spojené království, Jordánsko, Egypt a Turecko. To jsou hlavní importéři čokolády do Saúdské Arábie.
Úřad pro zakát, daně a celní správu uvedl, že Spojené arabské emiráty, Spojené království, Jordánsko, Egypt a Turecko jsou hlavními zeměmi, ze kterých Saúdská Arábie dováží čokoládu, což přispívá k nabídce různých možností, které vyhovují očekáváním spotřebitelů.
Mezi faktory, které ovlivňují ceny, patří typ a země původu, kvalita obalu, stejně jako typ talířů používaných pro jejich podávání. Ceny místních sladkostí se pohybují mezi 30 a 150 rijály za kilogram a zahrnují různé druhy, jako jsou bonbóny s barevnými příchutěmi, toffee, sušenky a čokoláda v různých formách.
Stabilita jejich cen je dána hojností výroby a relativně nízkými náklady na výrobu. Naproti tomu ceny dovážených sladkostí, zejména těch z evropských a východních zemí, jsou vyšší. Cena kilogramu čisté nebo hořké čokolády s speciálními náplněmi dosahuje až 300 rijálů.
Autor: Zahraniční kancelář CzechTrade Saudská Arábie.
Zdroj: https://www.alarabiya.net
Turecko se dohodlo se Sýrií na vývozu elektřiny a zemního plynu. Spolupráce zahrnuje také investice do infrastruktury a těžby.
Pod jeho vedením Doosan Enerbility posílila svou pozici na globálním trhu s jadernou energií a přispěla k nabídce na projekt jaderné elektrárny Dukovany v Česku.
Japonský řetězec Lawson otevřel futuristickou verzi své samoobsluhy, ve které využívá AI k analýze zákaznického chování i optimalizaci prodeje.
Thajský ministr obchodu Pichai Naripthaphan a eurokomisař Maroš Šefčovič se setkali v Paříži, aby urychlili jednání o dohodě o volném obchodu (FTA) mezi Thajskem a Evropskou unií. Obě strany si kladou za cíl dokončit vyjednávání do konce roku 2025.