Projekt železnice v Rijádu, součást veřejné dopravní sítě města, zahrnuje šest tras a 85 stanic. Je tak klíčovým prvkem rozvoje městské infrastruktury v rámci Vize Saúdské Arábie 2030.
Král Saúdské Arábie Salman bin Abdulaziz Al Saud zahájil projekt železnice v Rijádu, který tvoří páteř Sítě veřejné dopravy v Rijádu a je klíčovým prvkem dopravní infrastruktury města.
Šest železničních tras má dálku 176 km a 85 stanic, z nichž 4 jsou hlavní.
Vysoká komise pro rozvoj města Rijád na základě studií navrhla tento projekt, tak aby veřejná doprava odpovídala specifikům městské struktury, potřebám města i udržitelnosti.
Královská komise pro město Rijád, s podporou korunního prince Muhammada bin Salmana, vybrala tři konsorcia pro realizaci projektu, která zahrnují 19 světových firem z 13 zemí. Projekt je součástí Vize Saúdské Arábie 2030 a je jedním z největších veřejných dopravních projektů na světě.
Autor: zahraniční kancelář CzechTrade Saudská Arábie
Zdroj: https://www.alarabiya.net/
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Turecko zprovoznilo nové elektrárny zaměřené převážně na obnovitelné zdroje energie. Cílem je posílit energetickou soběstačnost a snížit závislost na dovozu.