Od letošního září je v kanadské provincii Ontario možné koupit alkohol nejen ve specializovaných obchodech, ale i v menších večerkách a obchodech se smíšeným zbožím.
Pro provincii a její trh s alkoholem jde o zásadní změnu a největší rozšíření dostupnosti alkoholu od dob prohibice. Přibližně 40 % obchodů (zhruba 4200 večerek a prodejen) získalo licenci na prodej piva, vína, cideru a nízkoalkoholických míchaných nápojů.
Toto rozšíření srovnává dostupnost alkoholu s ostatními kanadskými provinciemi a představuje významný krok pro mnoho menších lokálních obchodů, které očekávají nárůst počtu zákazníků. Provincie si od tohoto kroku slibuje větší viditelnost a podporu pro místní ontarijské pivovary a výrobce dalších alkoholických nápojů.
Provinční vláda rovněž reaguje na obavy některých odborníků ohledně zvýšené konzumace alkoholu a nárůstu alkoholismu. Zavázala se investovat 10 milionů kanadských dolarů do iniciativ zaměřených na sociální odpovědnost a veřejné zdraví, a to v rámci širšího plánu na zlepšení péče o duševní zdraví v provincii.
Zdroj: Ontario Government, The Globe and Mail
Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Kanada v Torontu.
Kanada je v dobré pozici posílit svůj globální dosah na poli exportu jaderné technologie a uranu. Potřebuje však odstranit dlouholeté administrativní bariéry.
Generální konfederace italského průmyslu ANCMA - asociace pro příslušenství jízdních kol a motocyklů, která zastupuje 90 % provozovatelů na národní úrovni v sektoru - v Římě představila podrobné zmapování italského dodavatelského řetězce, který dosáhl hodnoty 14,8 miliardy eur.
Španělsko pokračuje v cestě k digitalizaci: investice do IT a technologií vzrostly o 10 %.
Strategické investice a komplexní přístup pomáhají Singapuru stát globálním centrem kybernetické bezpečnosti a digitální ochrany.