Egypt

Perspektivní obory

  • potravinářský průmysl
  • strojírenství, výroba strojů
  • energetika
  • voda, odpady a životní prostředí

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Egyptská arabská republika byla tradičním obchodním partnerem Československa již před 2. světovou válkou. České firmy se v uplynulých desetiletích aktivně podílely na realizaci celé řady rozvojových projektů a dodávek investičních celků. Jednalo se zejména o oblast energetiky, zavlažovacích systémů, cukrovarů, mlýnů a cementárenského průmyslu.

Egypt je stále jedním z největších českých obchodních partnerů nejen na africkém kontinentu, ale v celé oblasti Blízkého východu. Jedná se jak o přímé vývozy českého zboží, tak i reexportů do dalších zemí Blízkého východu a Afriky.

České výrobky jsou všeobecně známé svoji kvalitou, respektive poměrem cena a kvalita. Na tomto základě je nutné hledat další obchodní příležitosti jakožto i nabízet možnosti kooperace a tím předejít konkurenci, která zatím výrobky v převážné většině pouze dováží.

Podrobné teritoriální informace o egyptské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
GMT +2 hodiny

Nejbližší související akce

THE BIG 5 CONSTRUCT EGYPT 2019 2. 9. 2019 - 4. 9. 2019 Veletrh
Egypt
Káhira,
Egypt
Více informací