Spojené arabské emiráty

Perspektivní obory

  • elektrotechnika aelektrotechnika,
  • energetika,
  • užitkové sklo, bižuterie a drobné zboží,
  • stavebnictví a stavební materiály,
  • zdravotnická technika.  

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Podle Ministerstva zahraničních věcí SAE bude s platností od 22. března 2014 zrušená vízová povinnost držitelům běžných cestovních pasů (nikoli služebních či diplomatických) ze 13 evropských zemí, včetně České republiky.

Spojené arabské emiráty (SAE) jsou velice dynamicky rozvíjející se mladou ekonomikou, kde je poptávka po kvalitním a progresivním zboží. Majoritu obyvatelstva v zemi tvoří přistěhovalci přijíždějící do země za prací, emirátští občané tvoří jen 18 % populace.

Český vývoz do Spojených arabských emirátů, včetně velkého objemu reexportu do dalších zemí oblasti, se v posledních letech pohyboval kolem částky 500 mil. USD. Ekonomika emirátů vyváží především ropu, zatímco velká většina všeho ostatního zboží a potravin se dováží. Dynamické sektory jsou stavebnictví, energetika a petrochemie. Přítomnost celosvětové konkurence přitom tlačí firmy k velmi konkurenceschopným cenám.

Spektrum potenciálních možností pro české vývozce je různorodé. Uplatnění na trhu SAE nacházejí jak automobily nebo výrobky elektrotechnického průmyslu, tak české křišťálové lustry a další produkty, včetně zdravotnické techniky.

Spojené arabské emiráty jsou zemí, která nabízí také příležitosti pro vstup českých investorů. Na trhu nacházejí uplatnění především firmy, které v zemi zakládají své pobočky nebo spolupracují s místním partnerem. Podmínkou udržování kontaktů s místními partnery je forma setkávání. Emiráty často slouží jako předpolí pro nástup do ostatních zemí v oblasti.

Podrobné teritoriální informace o ekonomice Spojených Arabských Emirátů, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
GMT +4 hodiny

Nejbližší související akce

TURECKO, SAE, IZRAEL - slibné trhy pro české exportéry a aktuální příležitosti 19. 6. 2019 Exportní konference
Česká republika
Praha 1
Přihlásit
GITEX 2019 6. 9. 2019 - 10. 10. 2019 Veletrh
Spojené arabské emiráty
Dubaj,
Spojené arabské emiráty
Více informací
INDEX 2019 17. 9. 2019 - 19. 9. 2019 Veletrh Design
Spojené arabské emiráty
Dubaj,
Spojené arabské emiráty
Více informací

Novinky z teritoria

Turismus do regionu GCC bude nadále posilovat
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
| 18. 3. 2019
Emirát Abu Dhabi láká turisty
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
| 14. 3. 2019
V SAE vybudují největší podzemní sklad ropy na světě
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
| 10. 3. 2019