Online seminář: Jak právně správně používat AI?

Zajímá vás, kdo nese odpovědnost za obsah vytvořený AI? Chtěli byste vědět, jak správně nastavit smlouvy, pokud používáte AI ve firemní tvorbě? Nevíte, jak se vyhnout právním pastem při sdílení AI generovaných materiálů? Na tyto i další otázky vám přineseme jasné odpovědi během semináře!

Agentura CzechTrade vás zve na seminář, který vám představí právní aspekty používání AI tak, abyste nezasahovali do práv jiných osob. Dozvíte se, jak postupovat při zpracování vlastních výtvorů i při generování nových výstupů pomocí AI, aniž byste se vystavili riziku porušení autorských práv.

V první části semináře se zaměříme na právní přístupy k vlastnictví obsahu vytvořeného pomocí AI, pravidla pro jeho použití a rizika spojená s vkládáním vlastních výtvorů do AI nástrojů. Na konkrétních příkladech soudních rozhodnutí si ukážeme, jak právo v praxi posuzuje autorská práva v souvislosti s AI.

Ve druhé části vám poskytneme praktické rady, jak bezpečně využívat AI v podnikání, jak odlišit inspiraci od kopírování a jak se vyhnout právním komplikacím při poskytování AI výstupů klientům. Na závěr bude prostor pro vaše dotazy a diskuzi.

Seminář povedou Ondřej Hanák a Martin Bartoň z eLegalu, specialisté na technologie ve spojení s právem.

Přijďte si pro užitečné informace a naučte se právně správně používat AI!


OBSAH SEMINÁŘE:

  • Jak pracovat v AI s vlastními výtvory, pokud si chci zachovat jejich autorství
  • Co do AI nevkládat, abyste se nevystavovali riziku
  • Jak se právo dívá na výstupy vytvořené na základě promptů
  • Jaká soudní rozhodnutí k AI už existují a co z nich lze dovodit
  • Kde je hranice mezi inspirací a kopírováním při používání AI


Kód semináře:

4043

Termín:

20. 5. 2025

Druh akce:

Odborný seminář

Místo konání:

ZOOM, Online, Česká republika

Doba konání:

10.00 - 11.30 hodin

Cena:

0 Kč

Stav akce:

Hlaste se

Přidat do kalendáře:

Kontakty

Organizační garant

Ing. Brávková Františka
Ing. Františka Brávková specialista exportního vzdělávání

Lektoři

Bartoň Martin
Bartoň Martin Je advokát s více než 10 lety zkušeností v právu technologií, IT a e-commerce. Po působení v tuzemských i mezinárodních kancelářích se rozhodl jít vlastní cestou – srozumitelně, lidsky a s hlubokým pochopením technické reality. Pomáhá startupům, vývojářům, online projektům i marketingovým agenturám s právní dokumentací, ochranou dat, IP a řešením sporů.
Hanák Ondřej
Hanák Ondřej Je advokátem v eLegal a věnuje se všemu, co souvisí se software a technologiemi. Ví, že tyto oblasti jsou mnohdy právně složité a proto rád předává informace z pomezí práva a technologií srozumitelnou formou.

Přihlášení na akci

Vyplňte, prosím, níže uvedený formulář a my Vás budeme kontaktovat. Rezervace je platná až po potvrzení pracovníkem agentury CzechTrade.

Termín:

20.05.2025, 10.00 - 11.30 hodin

Cena:

0 Kč

Objednatel

Kontaktní informace

Účastníci

Oblast zájmu nebo dotaz na lektora

Více o zpracování osobních údajů v agentuře CzechTrade se dozvíte v dokumentu Podmínky nakládání s osobními údaji CzechTrade.