Dvě GW z těchto zelených kapacit elektrické energie budou použity pro pokrytí rostoucích potřeb domácího trhu, 4 GW budou exportovány prostřednictvím zeleného energetickém koridoru z Ázerbájdžánu do Gruzie, a dále po dně Černého moře do Evropy. Poslední jeden GW elektrické energie bude vyvezen koridorem přes Nachičevanskou autonomní republiku do Turecka a Evropy.
Ázerbájdžán plánuje v oblasti zelené energie řadu projektů. Potenciál obnovitelné energie na souši zde totiž dosahuje 135 GW, na moři 157 GW.
Plánuje se výstavba dvou energetických koridorů Střední Asie – Ázerbájdžán, do kterého budou zapojeny Ázerbájdžán, Kazachstán a Uzbekistán a již zmiňovaný koridor Black Sea Energy z Ázerbájdžánu, přes Gruzii do Evropy.
Do roku 2030 plánuje Nachičevanská autonomní republika instalovat 1500 GW větrné a solární energie. Dále připravuje studii o proveditelnosti projektu zeleného energetického koridoru přes Nachičevanská autonomní republiku.
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Ázerbájdžán.
Zdroj: https://trend.az/
Kanada je v dobré pozici posílit svůj globální dosah na poli exportu jaderné technologie a uranu. Potřebuje však odstranit dlouholeté administrativní bariéry.
Generální konfederace italského průmyslu ANCMA - asociace pro příslušenství jízdních kol a motocyklů, která zastupuje 90 % provozovatelů na národní úrovni v sektoru - v Římě představila podrobné zmapování italského dodavatelského řetězce, který dosáhl hodnoty 14,8 miliardy eur.
Španělsko pokračuje v cestě k digitalizaci: investice do IT a technologií vzrostly o 10 %.
Obnovení leteckého národního dopravce v Nigérii přinese i zvýšenou podávku po novějších letadlech.