Kazašští potravináři rozšiřují výrobní kapacity.
Továrna na cukrovinky Bayan Sulu získala prostřednictvím kazašské burzy KASE 4,7 miliardy tenge na výstavbu nového výrobního komplexu. V rámci emisí akcií umístila 31,3 milionu akcií, které zakoupili akcionáři na přednostní nákup. Představenstvo společnosti stanovilo cenu za akcii na 150 tenge, čímž se celkově získaná částka z prodeje akcií blíží 4,7 miliardy tenge.
Zbylé akcie, které akcionáři nevyužili, budou nabídnuty dalším investorům na KASE. Finanční prostředky získané tímto prodejem budou použity na realizaci projektu Cukrářský kapitál v Kostanay, jehož celkové náklady činí 14,3 miliardy tenge. Tento projekt předpokládá výstavbu nových průmyslových objektů, skladů a pořízení nového výrobního zařízení, což přispěje k rozšíření výrobní kapacity a vytvoření nových pracovních míst.
Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.
Britský McLaren se spojil se startupem Forseven, který je financován investiční skupinou z Abu Dhabi. Toto nečekané spojení slibuje rozšíření McLarenu a nový směr pro automobilový průmysl.
Zahraniční kancelář CzechTrade Kazachstán zorganizovala ve dnech 21.-25. února Misi českých firem v oboru pekárenských technologií. Na misi jsme zaměřili především na zjištění exportního potenciálu českých firem v Kazachstánu a Kyrgyzstánu.
S rekordním obratem a ambiciózní expanzí za 16 miliard eur posiluje Rewe svou pozici jednoho z nejsilnějších hráčů evropského maloobchodu.
S cílem proniknout na japonský trh či posílit své stávající obchodní kontakty se ve spolupráci s agenturou CzechTrade zúčastnili prestižního veletrhu zástupci českých firem, výzkumných center a Českého optického klastru.