Ve dnech 15.-17. října proběhla v hlavním městě Mexika třídenní výstava, na které měly možnost představit své produkty firmy z oblasti architektury a interiérového designu. Nechyběly ani dvě české společnosti.
Obra Blanca letos oslavila páté výročí a uvítala přes 130 vystavovatelů v prostorách o velikosti 24 000 metrů čtverečních. Účastníci měli možnost v Expo Santa Fe navštívit 11 tematických pavilonů a prohlédnout si na 1000 produktů. Veletrh nabízí firmám jedinečnou příležitost rozšířit své projekty a získat kontakty na přední dodavatele v oblasti architektury a interiérového designu.
Českou republiku na stánku reprezentovaly dvě firmy, Chuděj a Solida. Chuděj je předním výrobcem v oblasti odvodnění průmyslových, domácích a inženýrských sítí a své výrobky vyváží do více než 50 zemí světa. Solida vyrábí vysoce kvalitní upevňovací systémy. Český stánek navštívil také velvyslanec České republiky v Mexiku Tomáš Hart, který tak podpořil přítomnost obou firem na této významné akci.
Obě firmy kancelář CzechTrade Mexiko zastoupila na veletrhu CIHAC, který se konal o týden dříve. CIHAC je jednou z nejvýznamnějších stavebních, inženýrských, architektonických a designových událostí v Mexiku a Latinské Americe. Osobně se tohoto veletrhu zúčastnila firma Muffik, která své produkty představila několika výrobcům dětských hraček a hřišť.
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: obrablancaexpo.com
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.