Počet návštěvníků v Maroku v roce 2024 byl 17 milionů, to je o tři miliony více než v roce předchozím.
Maroko v loňském roce přivítalo více než 17 milionů turistů. Jde o nový roční rekord a nárůst o 20 % oproti roku 2023.
Severoafrické království v posledních letech výrazně investovalo do modernizace svých letišť, veřejné dopravy a pohostinství s cílem posílit svůj turistický sektor.
Podle prohlášení ministerstva turismu, které zveřejnila oficiální tisková agentura MAP, byl počet návštěvníků v roce 2024 přibližně o tři miliony vyšší než v předchozím roce.
Více než polovina turistů byli zahraniční návštěvníci, zbytek tvořili Maročané žijící v zahraničí. Počet obou skupin se zvýšil oproti roku 2023.
Turismus v současné době tvoří přibližně sedm procent HDP Maroka a sektor přímo zaměstnává asi 827 000 lidí.
Příjmy z turismu přesáhly ke konci listopadu 10 miliard dolarů, což představuje sedmiprocentní nárůst oproti stejnému období roku 2023.
Rozvoj infrastruktury a leteckých tras
V posledních letech Maroko investovalo do zlepšení hotelů, komerčních služeb a rozšíření leteckých tras. Rovněž navázalo partnerství s nízkonákladovými leteckými společnostmi, jako je irská Ryanair.
V loňském roce bylo zavedeno 120 nových mezinárodních leteckých spojení, čímž se celkový počet tras zvýšil na 705.
Velké sportovní události v Maroku
Maroko letos hostí Africký pohár národů ve fotbale a v roce 2030 bude spolu se Španělskem a Portugalskem spolupořádat mistrovství světa ve fotbale.
Autor: Zahraniční kancelář CzechTrade Maroko.
Zdroj: www.newarab.com
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.