Datum:06.06.2024
Průmyslový obor: Software a ICT služby
Teritoriální zaměření:
Japonsko - vlajka Japonsko

Joint venture trojice japonských firem vybuduje v Ósace datové centrum pro AI

Telekomunikační gigant KDDI, výrobce elektroniky Sharp a systémový integrátor Datasection oznámili společný záměr vybudovat jedno z největších datových center v Asii.

Datové centrum bude využívat nejmodernější technologii od americké společnosti Nvdia, jejíž dodávky má zaručit Datasection skrze partnera, americkou technologickou firmu Super Micro Computer. KDDI jako jeden z největších domácích provozovatelů datových center poskytne potřebné zkušenosti, Sharp pak zajistí pozemky a infrastrukturu. Centrum vznikne v prostorách současné továrny Sharpu na LCD panely ve městě Sakai v prefektuře Ósaka, ve které bude kvůli dlouhodobě klesajícím prodejům ukončena letos v září výroba.

Japonský joint venture se připojuje k dalším technologickým firmám, které reagují na rozšíření umělé inteligence a poptávku po vyšší kapacitě datových uložišť a plánují vystavět nebo rozšířit datová centra v zemi. Amazon Web Services hodlá do roku 2027 investovat do posílení japonské cloudové infrastruktury 13 mld. dolarů. V dubnu pak o investicích do datových center informovaly Microsoft (2,9 ml. dolarů) a Oracle (8 mld. dolarů).

Datové centrum v Ósace pomůže domácím firmám získat na trhu silnější pozici. Datovým centrům a cloudovým službám totiž v Japonsku dominují zahraniční technologičtí giganti, kteří disponují až 90 % podílem na trhu.


Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest Japonsko.

Zdroj: Mainichi

Další aktuality