Jihokorejská pobočka Uberu po těžkých začátcích a změně jména nabírá na síle.
Generální ředitel globální platformy mobility Uber uvedl, že společnost považuje Jižní Koreu za životně důležitý trh a vyjádřil svůj závazek k růstu podnikání společnosti v oblasti taxislužby.
Korea je velký trh taxislužby a trh se silnou tržní příležitostí a rostoucí popularitou e-hail," řekl generální ředitel Uberu Dara Khosrowshahi na tiskové konferenci v Soulu.
Khosrowshahi dále oznámil, že Uber zaznamenal, že počet cest na korejské platformě vzrostl každý měsíc o dvouciferné číslo poté, co společnost v březnu přejmenovala aplikaci na Uber Taxi, a to především díky prudkému nárůstu používání mezinárodními cestovateli navštěvujícími zemi.
Uber zde původně používal název UT pro svou aplikaci pro jízdu a provozoval aplikaci prostřednictvím společného podniku s TMAP Mobility, dceřinou společností v oblasti mobility přední jihokorejské telekomunikační firmy SK Telecom.
Khosrowshahi také sdělil, že Uber pracuje na budování vazeb s mnoha korejskými společnostmi, včetně automobilek, aby podpořil větší spolupráci v odvětví elektrických a autonomních vozidel, což je klíčový pilíř obchodní strategie Uberu do budoucna.
„I když se to nestane přes noc, očekáváme, že autonomní vozidla budou stále důležitější součástí dopravního ekosystému. Naší strategií je spolupracovat s partnery a nabízet rozmanitou škálu autonomních služeb v různých regionech," uzavírá Khosrowshahi.
Zdroj: Yonhap News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Jižní Korea.
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.