CzechTrade podporuje malé a střední firmy při vstupu na globální trhy – od prvních kroků až po růst exportu do 66 zemích světa.
Spojíme vás s ověřenými partnery, usnadníme orientaci na trhu a pomůžeme snížit rizika i náklady.
Jsme státní agentura pod Ministerstvem průmyslu a obchodu, a díky tomu jsou naše služby cenově výhodné a dostupné i menším firmám.
09.07.2025 - 11.07.2025
Prezentace firem
Berlín, Německo
10.07.2025 - 19.07.2025
Prezentace firem
Vietnam, Japonsko, Jižní Korea, Japonsko
30.07.2025 - 04.08.2025
Veletrh NOVUMM 2
Lusaka, Zambie
01.09.2025 - 05.09.2025
Prezentace firem
Bogota, Cartagena a Kostarika (San José), Kolumbie
03.09.2025 - 06.09.2025
Veletrh NOVUMM 2
Izmir, Turecko
04.09.2025 - 08.09.2025
Paříž, Francie
09.09.2025 - 11.09.2025
Veletrh
Casablanca, Maroko
09.09.2025 - 11.09.2025
Veletrh
Bangkok, Thajsko
Investice má posílit výkonnost, produktivitu a udržitelnost kanadského zemědělství.
Výstavba nové elektrické stanice umožní od roku 2030 napájet lodě z břehu na kontejnerových a automobilových terminálech v Göteborgu.
V červnu 2025 vykázala italská ekonomika smíšené výsledky – zlepšila se podnikatelská důvěra, zatímco nálada spotřebitelů mírně oslabila.
Turecko se dohodlo se Sýrií na vývozu elektřiny a zemního plynu. Spolupráce zahrnuje také investice do infrastruktury a těžby.
„Společnost DOORNITE se již po čtvrté představila na Mezinárodním stavebním veletrhu SEEBBE v Bělehradu. Sešli jsme se zde s našimi stávajícími partnery, a také jsme jednali s novými potenciálními zákazníky, a to jak ze Srbska, tak i z okolních zemí. Prestiži výstavního stánku DOORNITE přispěla i návštěva Jana Bondyho, velvyslance ČR v Srbsku. Doporučuji všem firmám, které mají zájem proniknout se svými výrobky nebo službami do zemí bývalé Jugoslávie, aby se zúčastnily této akce, nejlépe ze začátku ve spolupráci s agenturou CzechTrade, jejíž srbskou pobočku velmi dobře vede Veronika Jelínková. Pomoc CzechTrade českým firmám v zahraničí je jednou z mála aktivit našeho státu na podporu podnikání, které si opravdu cením.“
Pavel Šatný
generální ředitel, DOORNITE s.r.o.
„Děkuji za výjimečnou práci zastoupení CzechTrade v Jižní Koreji, jmenovitě za profesionální podporu ze strany Kryštofa Rygla. Čelili jsme situaci s prodlením plateb od obchodního partnera. Pan ředitel Rygl nám profesionálně a velmi ochotně radil s dalším postupem a podal pomocnou ruku. I díky jeho podpoře jsou nyní všechny závazky ze strany zákazníka uhrazeny. Je opravdu skvělý pocit, když je na druhé straně zeměkoule ve velmi odlišném kulturním prostředí někdo, kdo je připraven pomoci. Velmi si toho vážím.“
Petr Sedláček
CEO, Family parks s.r.o.
„Děkuji za velmi dobře odvedenou práci při organizaci akce Mise českých výrobců strojírenských technologií do Ázerbájdžánu, která se konala v prosinci 2024. Zvláště bych si dovolil vyzdvihnout výbornou organizační práci, přehled a znalost teritoria. Program celé akce byl náročný a precizně připravený, velmi jsem uvítal, že byl zaměřený na finální odběratele.“
Jozef Mráz
CEO, Gantry Rail s.r.o.
„Naše firma JASO Trade se zabývá výrobou luxusních rakví amerického typu, které jsou určené převážně na export. Na základě zprávy od španělské kanceláře CzechTrade jsme se rozhodli navštívit veletrh pohřebnictví FUNER MOSTRA ve Valencii, abychom zjistili možnosti při vstupu na tento trh. Marek Zmrzlík, vedoucí kanceláře v Madridu, nám aktivně pomohl se sjednáním schůzek s potenciálními klienty a byl nám osobně nápomocný s překlady během jednání. Věříme, že díky této pomoci a podpoře se nám povede zahájit spolupráci s budoucími klienty ve Španělsku.“
Ing. Milan Novák
jednatel firmy JASO Trade s.r.o.