Nigérie


Agentura CzechTrade otevřela novou zahraniční kancelář v Lagosu.

Perspektivní obory

  • armatury a zařízení pro těžbu ropy,
  • vysílací zařízení, antény a parabolické antény,
  • zbraně, střelivo, průmyslové výbušniny,
  • luxusní zboží,
  • tkací a soukací stroje, tkalcovské stavy,
  • stroje na těžbu a třídění zemin a kamenů,
  • obráběcí stroje.

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Nigerijská federativní republika (Nigérie) je největším státem západní Afriky. Jako rozhodující regionální ekonomická mocnost hraje zásadní roli v Ekonomickém společenství západoafrických států (ECOWAS) a také v OPEC.

Nigérie v současnosti patří k nejbohatším zemím Afriky. Páteří hospodářství, alespoň z hlediska devizových příjmů, je ropný průmysl. Země je 12. největším vývozcem ropy na světě. Nigérie si klade za cíl stát se do roku 2020 jednou z 20 největších ekonomik světa, a za dalších 30 let se má dostat do první desítky. Vláda provádí ekonomické reformy, snaží se podporovat vznik nových výrobních odvětví, liberalizuje ekonomiku a podporuje strategické partnerství s velkými zahraničními investory.

Nigérie je a dlouho ještě zůstane čistým importérem. Nigerijský trh je obrovský a dosud nenasycený a může skýtat velké zisky. Do budoucna je očekáván silný růst celé řady odvětví průmyslu a služeb, které skýtají jak dovozcům, tak investorům velké příležitosti.

Současný prezident země pan Muhammadu Buhari zdůrazňuje, že jeho vláda zachová úspěšné kroky předchozí vlády a to v zemědělství, odstraní subvence ceny PHM, dokončí privatizaci elektráren a transmisních sítí, zvýší výrobu elektřiny a zaměří se na boj proti korupci. 

V následujících letech se očekává růst HDP v rozmezí 5,5-7 %, i rychlý růst sektoru služeb, zemědělské a průmyslové výroby i domácí spotřeby. Inflace by měla zůstat jednociferná (9,5 %).

Česká republika je vnímána jako tradiční partner i spřátelená země. V rámci Afriky zůstává dlouhodobě Nigérie po Jihoafrické republice druhým nejvýznamnějším obchodním partnerem ČR. Od propadu v roce 2009, kdy v důsledku celosvětové ekonomické krize Nigérie omezila dovozy, náš vývoz do této země roste a pohybuje se na hranici 70-80 mil. USD.

V roce 2012-2015 se v Nigérii registrovalo několik českých malých či středních firem. Patří mezi ně i tradiční český výrobce brokátů Veba Broumov, která v Lagosu otevřela svoji prodejnu.

Podrobné teritoriální informace o nigérijské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
standardní: GMT +1 hodina

Nejbližší související akce

Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací

Novinky z teritoria

Veletrh ukázal sílu Nigérie
Nigérie Nigérie
| 6. 5. 2019
Pohonné hmoty jsou stabilní
Nigérie Nigérie
| 1. 5. 2019