Indonésie

Perspektivní obory

  • Radiolokátory, zařízení pro letiště (radarové systémy, software pro řízení leteckého provozu, malá letadla, mobilní letiště, osvětlení letišť, zařízení letišť)
  • Zdravotnická technika (přístroje lékařské, chirurgické, nemocniční lůžka, diagnostické přístroje, laboratorní vybavení)
  • Technologie na zpracování odpadu (čističky odpadních vod, technologie na zpracování odpadu, technologie na výstavbu a údržbu kanalizací, kompostační zařízení)
  • Zařízení pro energetiku (turbíny, generátory, kotle, ventily, čerpadla, zařízení pro tepelné elektrárny)
  • Vojenská technika (nákladní automobily, palné  zbraně, rušičky signálů, radiolokátory, komunikační technika, munice)
  • Silniční a železniční infrastruktura (lokomotivy, vagóny, signalizační soustava pro železnice, tramvaje, konstrukční materiál pro stavbu tratí železničních a tramvajových)
  • Zařízení do důlních a těžařských odvětví
  • Obráběcí stroje a nástroje
  • Zařízení pro chemický, petrochemický a potravinářskýc průmysl

Přečtěte si studii Doing Business Indonesie_2015.pdf (600.17kB)

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

V současné době složité ekonomické situace se řada českých subjektů oprávněně snaží pomoci zlepšit svůj odbyt vývozem a obrací se tudíž i na geograficky vzdálenější teritoria. Jedním z takových východisek je Indonésie. Země, která v posledních letech dosahuje zajímavých temp růstu, je politicky stabilní a ekonomicky patří mezi největší země Jihovýchodní Asie.

Motorem tohoto boomu je obrovská vnitřní spotřeba a export přírodních zdrojů. Indonésie představuje díky svému počtu obyvatelstva (téměř 240 mil.) obrovský potencionální trh. 

V  současné době dochází k prudkému nárůstu střední třídy (15 % obyvatelstva), která si může dovolit koupit široké spektrum produktů začínající od výrobků běžné denní spotřeby, přes luxusní produkty až po nákup letadel.

Většina obyvatel vyznává islám, ale jedná se o republiku, s fungujícím parlamentem v čele s voleným prezidentem.

Indonésie se zařadila mezi jednu ze zemí skupiny G20, jelikož je 19. největší ekonomikou světa a druhou nejrychleji se rozvíjející asijskou zemí (za Čínou). Indonésie je dlouholetým členem WTO a jedním z nejaktivnějších a nejsilnějších členů ASEAN. Indonéská ekonomika v posledních letech dosahuje 6% meziročního nárůstu HDP, což je výsledkem zvyšující se domácí spotřeby, exportem a růstem domácích a zahraničních investic.

V žebříčku konkurenceschopnosti zemí, který sestavuje Světové ekonomické fórum (WDF) se Indonésie drží na 38. místě.

Vývozy českých výrobků do Indonésie mají dlouholetou tradici. Indonéská vláda, ale i soukromý sektor, se v posledních letech snaží modernizovat zastaralou výrobní základnu zaváděním nových technologií. Státní sektor si stále udržuje silný vliv v odvětvích jako je infrastruktura, energetika, cukrovarnictví. Je kladen důraz na rozvoj odvětví zpracovatelského průmyslu, díky významné surovinové základně. V poslední době se investice zaměřují i do posilování ochrany životního prostředí. Tyto pozitivní trendy jsou posilovány přílivem zahraničního kapitálu a zájmem mezinárodních bankovních institucí o financování projektů.

Podrobné teritoriální informace o indonéské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
Indonésie svou rozlohou zasahuje do 2 časových zón GMT +7 a +8 hod.
Zahraniční kancelář CzechTrade ve městě Jakarta náleží do pásma GMT +7 hod.

Nejbližší související akce

ASEAN – slibné trhy pro český export a aktuální příležitosti v INDONÉSII, SINGAPURU, THAJSKU A VIETNAMU 20. 6. 2019 Exportní konference
Česká republika
Brno-střed-Pisárky
Přihlásit
Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací
Mining Indonesia 2019 - NOVUUM 2019/030N 18. 9. 2019 - 21. 9. 2019 Veletrh NOVUMM
Indonésie
Jakarta,
Indonésie
Více informací