Thajsko

Perspektivní obory

 • energetika,
 • strojírenství,
 • elektrotechnický průmysl,
 • letecký průmysl,
 • vodní hospodářství,
 • zařízení pro chemický a petrochemický průmysl,
 • zařízení a technologie pro ochranu životního prostředí (čistírny vod, spalovny odpadů),
 • komponenty pro výrobu automobilů,
 • hydraulické lisy na výrobu pneumatik,
 • technologie související s nebo navazující na automobilovou výrobu,
 • výrobky obranného průmyslu,
 • zdravotnická technika,
 • turistický ruch.  

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu. Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Thajsko je s téměř 70 mil. obyvatel čtvrtou nejlidnatější zemí uskupení ASEAN, po Indonésii, Filipínách a Vietnamu. Po Indonésii disponuje druhým největším HDP, který je přibližně dvakrát tak velký jako hrubý domácí produkt České republiky. V přepočtu na obyvatele je thajský HDP čtvrtý nejvyšší v rámci ASEAN, po Singapuru, Brunei a Malajsii.

V Indexu prostředí pro podnikání Světové banky je Thajsko hodnoceno na 18. místě, v Indexu mezinárodní konkurenceschopnosti podle Světového hospodářského fóra zaujímá 37. místo.

Nejvýznamnějším odvětvím thajského hospodářství jsou služby, které představují 49 % HDP, následované průmyslem s 29 %, zemědělstvím (včetně lesnictví a rybolovu) s 11,5 %, stavebnictvím se 7 % a těžbou surovin se 3,5 %.

Thajsko se v poslední době stalo atraktivní destinací pro přímé zahraniční investice, které jsou významným motorem ekonomického rozvoje. V roce 2013 činily téměř 13 miliard US$. Od roku 2005 Thajsko přilákalo celkem 84 miliard US$. Nejvíce zahraničních investic pochází z Japonska, následují země ASEAN, EU a USA.

Thajsko se stalo regionálním centrem automobilové výroby (ročně produkuje 2,7 mil. automobilů a přibližně stejný počet motocyklů), disponuje velmi rozvinutým elektrotechnickým průmyslem a na vysoké úrovni je i zdravotnictví, které láká pacienty z celého regionu.

Přestože se hospodářský růst Thajska v roce 2013 zpomalil, především z důvodu poklesu soukromé spotřeby, a firemní investice s výjimkou maloobchodu a hotelového byznysu se odkládají, představuje Thajsko pro české firmy stále velmi zajímavou bránu do jihovýchodní Asie.

Situace v zemi po převzetí moci armádou v květnu 2014 se stabilizovala a v brzké době se očekává schválení velkých infrastrukturních projektů zejména v oblastech dopravy a vodního hospodářství.

Podrobné teritoriální informace o thajské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
GMT +7 hodin

Nejbližší související akce

DatumNázev akceDruh akceMísto konáníCena
2. 10. 2018 Meeting Point CzechTrade na MSV 2018 Meeting Point Česká republikaBrněnské výstaviště, Kongresové centrum, sál A, Brno, Česká republika Kontaktujte organizačního garanta akce
9. 10. 2018 Export do zemí ASEAN a podnikání v INDONÉSII, SINGAPURU, THAJSKU A VIETNAMU – výzva i příležitost Exportní konference Česká republikaPolitických vězňů 931/20, Praha 1, Česká republika 0 Kč
21. 11. 2018 Podnikatelský seminář k českému strojírenství v rámci veletrhu METALEX v Bangkoku – listopad 2018 Akce s účastí CzechTrade Thajsko88 Bangna Trad Rd., Bang Na, Bangkok, Thajsko Kontaktujte organizačního garanta akce