Předpokládá se, že se jaderná energie stane v nadcházejícím desetiletí klíčovým faktorem při pokrývání rostoucí poptávky po zelené elektřině. Spotřeba elektřiny v průmyslovém sektoru tvoří více než polovinu celkové spotřeby v Thajsku a očekává se, že se v budoucnu ještě zvýší. Existují také odvětví, která zažívají výrazný nárůst poptávky po elektřině. Jsou to polovodiče, elektronika, elektromobily a výroba baterií. Stabilita dodávek elektřiny a dostupnost čisté energie jsou klíčovými faktory, které ovlivňují investiční rozhodnutí velkých firem v Thajsku.
Mezinárodní měnový fond oznámil, že hrubý domácí produkt Thajska v roce 2024 vyrostlo o 2,7 % a v roce 2025 očekává růst o 2,9 %. Růst bude primárně podporován pokračujícím oživením turistického sektoru, který byl v posledních letech klíčovým faktorem pro oživení thajské ekonomiky. Očekává se, že růst spotřeby domácností a vyšší příjmy z cestovního ruchu budou i nadále zásadními hnacími silami ekonomického oživení.
Ministerstvo obchodu Thajska představilo soubor deseti klíčových politik zaměřených na posílení ekonomického výkonu země, přilákání investic a zajištění dlouhodobé ekonomické stability. Tato opatření se soustředí na klíčové oblasti, jako je podpora obchodu, zlepšení regulačního rámce a podpora inovací napříč různými sektory.
Tento růst byl podporován především technologickým sektorem, zejména počítači a komponenty, které zaznamenaly působivý nárůst o 40,8 %, čímž pokračovala osmiměsíční pozitivní trendová expanze.
Thajské podniky postupně stahují své investice z Myanmaru kvůli přetrvávající ekonomické stagnaci a politické nestabilitě v této zemi. Myanmar, západní soused Thajska, prochází vážnou ekonomickou krizí, která začala během pandemie Covid-19 a byla zhoršena vojenským převratem v roce 2021. Konflikty mezi vojenskou juntou a etnickými skupinami navíc ztěžují provoz firem v Myanmaru.
Thajští odborníci vyzývají vládu, aby reagovala na nelegální import čínských firmem, které nadměrně zásobují zemi levným zbožím. Toto zboží ovlivňuje různé sektory, a místní podniky tak mají potíže s konkurencí. Aby thajské firmy mohly lépe konkurovat čínským společnostem, doporučuje se jim, aby zvýšily hodnotu svých značek a zlepšily kvalitu výrobků.
Thajský průmysl čelí hrozbě výrazného kolapsu kvůli rychlým technologickým změnám, intenzivní konkurenci z Číny a plánovanému zvýšení denní minimální mzdy. Tyto faktory vedou k uzavírání továren, ztrátě pracovních míst a strukturálním problémům v odvětví.
Thajská Rada pro investice (Board of Investment, BOI) je připravena navýšit investice do počítačových čipů, aby se tak v Thajsku ještě více podpořil rozvíjející se průmysl elektrovozů. Tato iniciativa je v souladu se státní strategií na vytvoření státního semiconduktorového výboru.
Čínští investoři se chtějí skrze dohodu Regionálního ekonomického partnerství (Regional Comprehensive Economic Partnership, RCEP) ještě více zapojit do thajského podnikatelského ekosystému. To Thajcům hraje do karet, protože jim to může pomoci v rozvoji tzv. S-Curve průmyslových odvětví, a zároveň budou mít usnadněný technologický transfer z Číny.
Jsou levné, z bavlny, dostupné v různých střizích, s elastickým pasem, vhodné do tropického počasí v Thajsku, s potiskem slona i bez. To jsou slavné sloní kalhoty, anglicky elephant pants. Avšak předtím, než se staly senzací, byly pouze běžným artiklem ve velkoobchodech s oblečením.