Srbsko

Perspektivní obory

  • energetika,
  • dopravní prostředky, manipulační prostředky a zařízení,
  • strojírenství, výroba strojů,
  • zemědělství a lesnictví,
  • voda, odpady a životní prostředí,
  • stavebnictví a stavební materiály. 

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

Informace z teritoria

Srbsko je tradičním odbytištěm českého průmyslu a místem českých investic. Tradici a oboustranně výhodnou obchodní výměnu přerušili politické události 90. let spojené s vyhlášením hospodářského embarga.

Země učinila v posledním období významný pokrok v oblasti privatizace a makroekonomické stability. Byla také odstraněna řada celních a technických překážek zatěžujících obchod se zeměmi Evropské unie. Republika Srbsko získala v březnu 2012 status kandidáta členství v EU a vstup do EU je prioritním cílem i současné vlády.

Srbská ekonomika zaznamenávala v posledních letech růst a její pokles byl v době krize nižší než pokles hospodářství zemí eurozóny. Zahraniční investory láká mimo jiné i nejnižší daň z příjmu právnických osob v Evropě. Srbsko má také dohodu o volném obchodu s Ruskou federací. Srbský trh je největší v regionu západního Balkánu a české výrobky jsou zde dobře známé. Srbsko je navíc výhodným východiskem pro vstup na další trhy regionu (Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Makedonie atd.).

Podrobné teritoriální informace o srbské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Nejbližší související akce

Konzultace s ekon. diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade 26. 6. 2019 - 27. 6. 2019 Akce s účastí CzechTrade
Česká republika
Praha
Více informací
ECOFAIR 2019 2. 10. 2019 - 4. 10. 2019 Veletrh
Srbsko
Bělehrad,
Srbsko
Více informací
SAJAM VODA 2019 1. 11. 2019 - 30. 11. 2019 Veletrh
Srbsko
Bělěhrad,
Srbsko
Více informací