Mise Oil&Gas Kazakhstan 2024


Agentura CzechTrade a Velvyslanectví ČR v Astaně pořádají pro české firmy společnou účast na vysoce specializované misi výrobců a dodavatelů těžby ropy a zemního plynu a navazujících odvětví.

Společně navštívíme významná těžební místa a konkrétní kazašské podniky, s jejichž managementem budou nasmlouvaná dvoustranných jednání.

Jednání domlouvají zahraniční kancelář CzechTrade Kazachstán a Velvyslanectví ČR v Astaně na vysoké úrovni s lidmi zodpovědnými za nákup a dodávky nových technologií. Ti se předem seznámí s portfoliem českých firem, aby byl při osobní návštěvě prostor již ke konkrétním jednáním.

Těžba ropy a zemního plynu tvoří hlavní pilíř kazachstánské ekonomiky a po letech útlumu spojených s propadem cen těchto komodit začíná opět nabírat na síle. S ohledem na zájem českých firem z tohoto odvětví proniknout na kazachstánský trh nabízíme možnost zúčastnit se mise v teritoriu se zaměřením na technologii těžby ropy a zemního plynu.

 

Profily kazašských firem k navštívení

KING https://www.king.kz Almaty

JSC „Kazakh Institute of Oil and Gas“ je jednou z největších projekčních a realizačních společností v Kazachstánu, která má rozsáhlé zkušenosti a poskytuje služby v oblasti projektování a komplexní vědecké a inženýrské podpory ropných a plynárenských, energetických a průmyslových zařízení.

KazStroyServis https://kazstroyservice.com Almaty

Multidisciplinární poskytovatel inženýrských, projekčních a stavebních služeb. Skupina společností JSC NGSC KazStroyService zahrnuje 3 dceřiné společnosti a 2 společné podniky pro realizaci velkých ropných a plynárenských projekt.

Aziatskiy Gazoprovod https://www.agp.com.kz Almaty

Asian Gas Pipeline LLP je společnost provozující plynovod vedoucí ze západního Kazachstánu do Číny. Funguje od roku 2008.

EmbaMunaiGaz https://www.emba.kz Atyrau

Embamunaygas JSC je moderní kazašská ropná společnost, která provádí geologický průzkum, rozvoj ropných a plynových polí, těžbu a přípravu ropy a plynu. Společnost dodává vyrobenou ropu pro export a domácí trh.

TengizChevroil https://www.tengizchevroil.com Atyrau

Tengizchevroil je přední společností v Kazachstánu, která vyrábí ropu, plyn a související produkty, které pohánějí moderní ekonomiku. Tengizchevroil se nachází na 2 500 čtverečních kilometrech nebo 1600 čtverečních mílích, což je licenční oblast, která zahrnuje superobří pole Tengiz a menší, ale větší pole Korolev, stejně jako několik vyhlídek na průzkum. Pole Tengiz je nejhlubší naftové pole na světě veleobří, jehož horní ložisko ropy leží v hloubce asi 4000 metrů.

AtyrauNefteMash https://anm.kz Atyrau

Součást konsorcia Anaco Group. Výroba komplexních velkorozměrových zařízení pro ropný a plynárenský průmysl, petrochemii, rafinaci ropy a stavebnictví.

MangistauMunaiGaz https://www.mmg.kz/ru Aktau

Vrt: Zhetybai, Kalamkas

Společnost funguje od roku 1963 a je jednou z největších společností těžící ropu a zemního plyn v Kazachstánu. Podílí se 31% na těžbě v Mangistauské oblasti a 8% celokazašského objemu.

OzenMunaiGaz https://www.ozen.kz/rus/ Zhanaozen

Společnost zahrnuje 16 výrobních strukturálních divizí. V současné době společnost zaměstnává více než 9 000 lidí. Společnost rozvíjí pole Uzen a Karamandybas.

KazMunaiTeniz https://www.kazmunayteniz.kz/en/ Aktau

Vrt: Kašagan, Kalamkas, Aktoty a Kayran.

Společnost byla založena v roce 2003 a je 100% dceřinou společností JSC NC «KazMunayGas». Společnost se zabývá ropnými operacemi v mořských a pobřežních oblastech.

Karazhanbasmunai https://www.kbm.kz/en/ Aktau

Společnost funguje od roku 1974 a provádí operace v oblasti Buzachi v okolí Kaspického moře. Podílí se 12% na těžbě v Mangistauské oblasti a 3% celokazašského objemu.


Karakudukmunai https://karakudukmunai.kz/ Aktau

Karakudukmunai je jednou z největších integrovaných ropných a plynárenských společností v Kazachstánu, která funguje v celém uhlovodíkovém řetězci.


Buzachi Operating Aktau

Buzachi Operating Ltd." (Buzachi Operating Ltd.) je provozní společnost zabývající se rozvojem oblasti Northern Buzachi v okrese Tupkaragan v regionu Mangystau. Ložisko Severní Buzachi se nachází 250 km severně od regionálního centra Aktau a svými zásobami patří do kategorie velkých ložisek


NIPI Neftegaz https://nipi.kz/ Aktau

Je přední výzkumnou a projekční organizací v Republice Kazachstán s řešením složitých vědeckých a technických problémů pro integrovaný rozvoj ropných a plynových polí v různých geologických podmínkách.

Zhalgiztobemunai http://www.jtm.kz Aktau

Dceřiná společnost „Zhalgiztobemunai“ byla vytvořena v roce 2005 a je 100% soukromým vlastnictvím jejích účastníků. V současné době jsou jejími účastníky právnické osoby: Modular Technology Corporation LLP a Positive Oil LLP, registrované v souladu s legislativou Republiky Kazachstán. Hlavním cílem Partnerství je rozvoj a provoz ropného pole Zhalgiztobe, které se nachází 230 km od Aktau.


Program mise

  • Neděle 21. 4. 2024 Almaty: V ranních či odpoledních hodinách přílet do Almaty, organizační setkání
  • Pondělí 22. 4. 2024 Almaty: Jednání s oslovenými firmami v Almaty (KING, KazStroyServis, Aziyatskiy Gazoprovod), ve večerních hodinách přelet do Atyrau
  • Úterý 23. 4. 2024 Atyrau: Jednání s oslovenými firmami v Atyrau (Atyrauneftemash, Tengizchevroil a EmbaMunaiGaz), po skončení přesun do Aktau
  • Středa 24. 4. 2024 Aktau: Jednání s oslovenými firmami v Aktau (KarakudukMunai, NIPI Neftegaz, KarazhanbasMunai)
  • Čtvrtek 25. 4. 2024 Aktau: Jednání s oslovenými firmami v Aktau (Buzachi Operating a ZhalgiztobeMunai)
  • Pátek 26. 4. 2024 Aktau/Zhanaozen: Jednání s oslovenými firmami v Aktau (MangistauMunaiGaz, OzenMunaiGaz, KazMunaiTeniz) a ukončení mise.
        

Přihlašování na akci bylo ukončeno.

Termín:

22. 4. 2024 - 26. 4. 2024

Druh akce:

Prezentace firem

Místo konání:

Almaty, Astana, Aksay, Atyrau, Aktau, Kazachstán

Oborová specializace:

Nerostné suroviny a polotovary, Strojírenství - výroba strojů a techniky

Teritoriální zaměření:

Kazachstán

Cena:

Kontaktujte organizačního garanta akce

Stav akce:

Registrace ukončena

Přidat do kalendáře:

Kontakty

Organizační garant

Bc. Kameník Pavel
Bc. Pavel Kameník exportní konzultant

Odborný garant

Mgr., Ing. Jurčík Petr

CzechTrade Kazachstán a Kyrgyzstán

Mgr., Ing. Petr Jurčík vedoucí zahraniční kanceláře