Datum:30.03.2024
Průmyslový obor: Software a ICT služby
Teritoriální zaměření:
Singapur - vlajka Singapur

3. ročník mise ke kybernetické bezpečnosti do Singapuru

V euroatlantickém světě patří české firmy v oblasti kybernetické bezpečnosti k velmi respektovaným. Snažíme se proto zvýšit povědomí o nich zde v Singapuru, pro který je tento obor jednou z priorit. Právě Singapur je sice náročný, ale zároveň ideální referenční bod pro další expanzi.

Singapur vytváří řadu příležitostí, na nichž se setkávají a navazují spolupráci přední odborníci z jihovýchodní Asie i z celého světa. Jednou z událostí je Singapore International Cyber Week (SICW), jehož klíčovou součástí je konference GovWare, kde se potkává kybernetické bezpečnost s obchodem.  

Právě na GovWare se předloni uskutečnila první, testovací, a přitom velmi úspěšná mise zorganizovaná naší zahraniční kanceláří CzechTrade Singapur. Zúčastnili se jí zástupci z firem Pro-Zeta a Compelson, několika univerzit a hubu kybernetické bezpečnosti CyberSecurityHubCZ. 

Po úspěchu mise následoval druhý ročník, kterého se zúčastnili zástupci firem Blindspot Technologies a GoodAccess a letos se připravujeme třetí ročník pro čtyři společnosti.

Tuto misi s postupně vylepšeným programem plánujeme nabídnout českým firmám každoročně, protože v asijském prostředí je obzvlášť důležité budovat povědomí o sobě kontinuálně.

Zahraniční kancelář CzechTrade Singapur nabízí při účasti na GovWare nad rámec běžných asistenčních služeb také dlouhodobou exportní asistenci, kdy komplexně rozpracovává obchodní příležitosti při vstupu nejen na singapurský trh, ale i při expanzi dále do jihovýchodní Asie, kde asistují další kolegové ze zahraničních kanceláří CzechTrade Indonésie, Filipíny, Vietnam a Thajsko.


Napsala zahraniční kancelář CzechTrade Singapur.

Další aktuality