Datum:30.01.2024
Průmyslový obor: Software a ICT služby
Teritoriální zaměření:
Spojené státy americké - vlajka Spojené státy americké

Americká společnost Netskope expanduje. Plánuje postavit datové centrum v Česku

Firma posiluje pokrytí v USA. V roce 2024 bude rozšiřovat svou globální infrastrukturu a otevře datové centrum v Česku.

Americká společnost Netskope poskytuje jednotnou bezpečnostní platformu pro cloudová řešení a zabezpečení sítí. Koncem roku 2023 posílila svou přítomnost na americkém Středozápadě. Netskope rozšířila svou infrastrukturu o nové datové centrum, které je umístěno v St. Louis v Missouri.

Netskope disponuje sítí 100 plně výpočetních datových center, která se nacházejí v 72 různých regionech po celém světě. Tato globální infrastruktura jí umožňuje poskytovat pokročilou bezpečnostní ochranu a monitorování pro své zákazníky, a to bez ohledu na jejich geografickou polohu. S rostoucím trendem využívání cloudových řešení a potřebou zabezpečení sítí se Netskope rozhodla investovat do dalšího rozšiřování své sítě datových center.

V roce 2024 plánuje společnost Netskope pokračovat v dalším budování své infrastruktury. Jedním z cílů je rozšířit přítomnost do Portugalska, a také do České republiky, kde plánuje otevřít nové datové centrum. Toto umožní společnosti lépe obsloužit zákazníky právě v těchto regionech.Zdroj: St. Louis Business Journal


Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade USA (Chicago)

Další aktuality