Datum:19.03.2024
Průmyslový obor: Letecký průmysl
Teritoriální zaměření:
Spojené státy americké - vlajka Spojené státy americké

Americkou společnost Boeing čekají velké změny v managementu

V roce 2024 dojde k významným personálním změnám ve vedení společnosti Boeing. Odstoupí generální ředitel Dave Calhouna v reakci na krizi s letadly 737 Max a problémy s kvalitou. Tyto změny naznačují snahu obnovit důvěru a stabilizaci operací v klíčovém období pro tohoto leteckého giganta.

Generální ředitel společnosti Boeing Dave Calhoun oznámil, že na konci roku 2024 odstoupí z funkce. To je významný změna ve vedení společnosti, která souvisí s pokračující krizí letounů 737 Max. Tento krok je součástí rozsáhlejších otřesů v managementu, přičemž předseda představenstva Larry Kellner rovněž nebude usilovat o znovuzvolení na výročním zasedání společnosti Boeing. Jeho nástupcem se stane Steve Mollenkopf, ředitel společnosti Boeing od roku 2020 a bývalý generální ředitel společnosti Qualcomm, který povede hledání nového generálního ředitele.

Dále ze společnosti okamžitě odchází Stan Deal, prezident a generální ředitel divize komerčních letadel společnosti Boeing. Jeho pozici převezme Stephanie Pope, nedávno jmenovaná provozní ředitelka a bývalá šéfka divize Boeing Global Services. Změny následují po výzvách od leteckých společností a regulačních orgánů, aby Boeing zásadně úpravil kvalitu výroby, a to po problémech a incidentu s letounem Boeing 737 Max.

Tlak na společnost Boeing se zvýšil po řadě problémů s kvalitou a bezpečností, zejména pak po incidentu s dveřmi letounu 737 Max během letu. To podtrhuje naléhavou potřebu obnovit závazek k bezpečnosti a transparentnosti. Ředitel Calhoun zdůraznil potřebu pokory a důkladného závazku k bezpečnosti, uznal kritický pohled světové komunity na kroky společnosti Boeing a slíbil zlepšení.

Navzdory problémům společnosti Boeing, včetně zpoždění výroby a zvýšeného dohledu ze strany Federálního úřadu pro letectví (FAA), získala společnost pro změny ve vedení podporu od svého největšího evropského zákazníka, společnosti Ryanair. Akcie společnosti Boeing po tomto oznámení mírně narostly, přestože jejich hodnota v průběhu roku výrazně poklesla. Právě to odráží složitou situaci, v níž se Boeing nachází, když se snaží získat zpět důvěru a stabilizovat své operace uprostřed krize s letouny 737 Max.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade USA, Austin.

Zdroj: www.cnbc.com

Další aktuality