Datum:03.04.2024
Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály
Teritoriální zaměření:
Spojené státy americké - vlajka Spojené státy americké

Americký Home Depot plánuje otevřít čtyři nová distribuční centra

Americká nadnárodní maloobchodní společnost Home Depot plánuje letos otevřít čtyři nová distribuční centra v severní Americe. Hodlá zvýšit prodeje stavitelům a dalším profesionálům v sektoru stavebnictví.

Společnost Home Depot prodává nářadí, stavební výrobky, spotřebiče a poskytuje služby, včetně pronájmu nářadí, strojů a dopravy. Během první poloviny tohoto roku plánuje otevřít čtyři nová distribuční centra v Detroitu, Los Angeles, San Antonu a v kanadském Torontu. Každé z těchto center bude mít rozlohu 46452 metrů čtverečních, což je pětinásobek průměrné plochy obchodu Home Depot.

Rozšiřování distribučních center je součástí dlouhodobé strategie společnosti, když se snaží oslovit profesionály, kteří realizují komplexní projekty, jako jsou rozsáhlé rekonstrukce nebo přestavby kuchyní.

Home Depot od roku 2020 otevřel 14 distribučních center pro profesionály v klíčových metropolitních oblastech. Tehdy první zprovozněné centrum bylo v Dallasu.

Přibližně polovina obratu společnosti Home Depot pochází od profesionálů, druhou půlku tvoří kutilové. Vysoké úrokové sazby a na ně navazující pokles na realitním trhu mají zapříčinily nižní poptávku po menších rekonstrukcích. Získání většího počtu profesionálů se tak pro řetězec stalo prioritou. Společnost Home Depot mění i další aspekty podnikání, aby podpořila zákazníky. Například poskytuje financování nakoupeného stavebního materiálu.


Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade USA (Chicago).

Zdroj: https://www.cnbc.com

Další aktuality