Datum:26.03.2024
Průmyslový obor: Software a ICT služby
Teritoriální zaměření:
Spojené státy americké - vlajka Spojené státy americké

Amerika se připravuje na zákaz TikToku

Americká Sněmovna reprezentantů hlasovala pro zákaz TikToku, což vyprovokovalo čínský ByteDance, aby mobilizoval uživatele.

Sněmovna reprezentantů hlasovala, aby se TikTok, vlastněný čínskou společností ByteDance, prodal nebo čelil zákazu v USA do šesti měsíců.

Přestože tento krok ještě není konečný a zákon musí získat schválení od Senátu, kde podpora není zaručena, prezident Joe Biden připustil, že zákon podepíše. Toto hlasování představuje dosud největší hrozbu pro operace TikToku v USA, a to vedlo společnost k aktivizaci jejích uživatelů právě proti zákazu.

TikTok reagoval tím, že vyzval uživatele, aby se obrátili na kongresmany a vyjádřili svůj nesouhlas s potenciálním zákazem. Navíc TikTok po zadání poštovního směrovacího čísla uživatelům poskytl kontaktní informace na příslušné zástupce. To vedlo k tomu, že kongresmani dostali desetitisíce telefonátů, v některých případech i od dětí, které vyjádřovaly obavy. Reakce zahrnovaly hrozby i dotazy, jak mohou hlasovat proti zákazu.

Snahy ovšem nezabránily výboru Sněmovny pro energetiku a obchod jednomyslně schválit návrh zákona, což jej v procesu posunulo dál.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade USA, Austin.

Zdroj: www.cbsnews.com


Další aktuality