Datum:21.11.2023
Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení, Investice, Ostatní, Služby
Teritoriální zaměření:
Srbsko - vlajka Srbsko

Bělehrad vypisuje tender na nové tramvaje

Dopravní podnik srbského hlavního města Bělehradu vypisuje výběrové řízení na pořízení 20 souprav nových nízkopodlažních tramvají. Termín pro podávání nabídek je stanoven na 8. prosince 2023.

Ze zadávací dokumentace, kterou bělehradský městský podnik zveřejnil, nicméně není jasné, jaká je odhadovaná hodnota veřejné zakázky. Smlouva s dodavatelem má trvat 48 měsíců. Je tedy na místě předpoklad, že stejně jako u předchozích nákupů dopravních prostředků bude dodání nových tramvají probíhat v několika fázích.

Zadání hovoří o kloubových, pětidílných kolejových vozidlech, která budou kompletně nízkopodlažní a vybavená mikroprocesorovým systémem určeným k regulaci pohonného i brzdového systému. Součástí výbavy má být i video dohled v celé soupravě, plošiny pro bezbariérový přístup a klimatizace jak v prostoru pro cestující, tak i v kabině řidiče.

Délka jednotlivých souprav má být mezi 29 a 32 metry, přičemž šířka v nejširším místě musí být mezi 2,2 a 2,4 metry, a to včetně zpětných zrcátek a směrových světel.

Požadovaná životnost tramvají je minimálně 30 let, přičemž je odhadován roční nájezd 70 000 kilometrů. Zadávací dokumentaci také obsahuje požadavek, aby nová kolejová vozidla bylo v případě potřeby možno spřáhnout se stávajícími modely, které bělehradský dopravní podnik používá, tedy tramvajemi ČKD KT4, DÜVAG a soupravami od španělského výrobce CAF.


Zdroj: N1info.rs
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Srbsko.

Další aktuality