Datum:25.03.2024
Průmyslový obor: Biotechnologie, Investice
Teritoriální zaměření:
Belgie - vlajka Belgie

Belgie se stává významným centrem pro výzkum a vývoj v biotechnologických

Belgie klade důraz na biotechnologie a posiluje tak její postavení jako významného centra inovací nejen v Evropě, ale i globálně.

Belgie se stává významným hráčem v globální inovaci, a to zejména díky svému výraznému nárůstu biotechnologických patentů. I přes mírný pokles celkového počtu patentových přihlášek o 2,2 % v roce 2023 si udržuje postavení jako jedna z předních zemí ve světě podávání patentů. Tento pokles však stojí v kontrastu s významným 28% nárůstem v biotechnologiích, což signalizuje silný trend zaměření na inovace v tomto sektoru.

Růst počtu patentů v biotechnologiích je v souladu s celosvětovým trendem k posunu od tradiční výroby léků na chemické bázi směrem k biotechnologickým inovacím. Belgická biotechnologická iniciativa je posílena prostřednictvím spolupráce se špičkovými univerzitami, jako je například KU Leuven, a podporou prosperujícího průmyslu a rozvíjejícího se startupového ekosystému. Tento růst v biotechnologiích není jenom odrazem technologických trendů, ale také strategického zaměření Belgie na inovace ve zdravotnictví a biomedicíně.

Kromě toho, i přes celkový pokles patentových přihlášek, si Belgie udržuje vůdčí pozici v mezinárodním měřítku, kde byl celkový nárůst o 2,9 % na 199 275 patentových přihlášek. Přispělo k tomu zejména zapojení technologických gigantů jako Huawei a Samsung, což poukazuje na regionální koncentraci inovací.


Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Belgie.

Zdroj: Brusselstimes.com

Další aktuality