Datum:09.01.2024
Průmyslový obor: Energetika
Teritoriální zaměření:
Velká Británie - vlajka Velká Británie

Britská vláda vkládá důvěru do rozvoje vodíkového průmyslu

Jedenáct nových projektů má Spojenému království pomoci dostat se do čela vodíkového průmyslu.

Za podpory dvou miliard liber od britské vlády vznikne v příštích 15 letech jedenáct nových projektů a 700 pracovních míst. Ministryně pro energetickou bezpečnost Claire Coutinho oznámila podporu výroby ekologického vodíku, tj. výroby prostřednictvím elektrolýzy, a současně potvrdila, že dodavatelé dostanou od vlády garantovanou cenu za dodávanou čistou energii.

Jedná se o nejvíce souběžně probíhajících komerčních projektů na výrobu zeleného vodíku kdekoli v Evropě, což zemi pomáhá dostat se do čela tohoto rozvíjejícího se odvětví. Na rozdíl od modrého vodíku, který se vyrábí pomocí fosilních paliv a zachycuje emise uhlíku, zelený vodík se vyrábí pomocí obnovitelné energie ke štěpení vody. Výrobní proces tak pomáhá zajistit čistší palivo pro energeticky náročná odvětví a dopravu.

Zahraniční kancelář CzechTrade Spojené království letos organizuje český národní stánek na veletrhu ALL ENERGY 2024 v Glasgow, který bude primárně zaměřený na vodíkové technologie. Tato akce patří mezi nejprestižnější obchodní akce v energetice a v posledních letech se výrazně soustředí právě na vodík.

České exportní firmy se zájmem o expanzi do Velké Británie a působící v segmentu vodíku, nebo i v širším oboru energetiky, nás mohou kontaktovat naši londýnskou kancelář na e-mailu london@czechtrade.cz.


Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království a Irsko.

Zdroj: Gov UK

Další aktuality