Datum:29.04.2024
Průmyslový obor: Energetika, Strojírenství - výroba strojů a techniky
Teritoriální zaměření:
Kolumbie - vlajka Kolumbie

Česká republika úspěšně navázala na loňskou účast na veletrhu MinExpo 2024 v Kolumbii

Sedm českých firem, které se zaměřují na výrobu technologií pro těžařský průmysl, představilo své inovativní produkty na veletrhu MinExpo v kolumbijském Medellínu. Tuto misi organizovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu a podpořily ji naše zahraniční kancelář CzechTrade Kolumbie a Velvyslanectví České republiky v Bogotě.

Ve dnech 23. a 24. dubna se ve výstavní hale Plaza Mayor v Medellínu sešlo na 85 firem z hornického sektoru, aby tu podpořily proces industrializace Kolumbie a vytvářely větší obchodní příležitosti pro podnikatele, kteří se zaměřují na kolumbijský těžařský průmysl.

Mezi prezentovanými produkty byly zejména hornické stroje, bezpečnostní zařízení, inženýrské a stavební služby, vrtná zařízení, zařízení pro manipulaci s materiály, přepravu personálu, chemické laboratoře, zpracování nerostů, komponenty a náhradní díly a mnoho dalšího.

V oficiálním stánku České republiky se prezentovalo sedm tuzemských firem, které se orientují na hornický sektor. Byly jimi spolkem Česká dobývací technika, Enelex, Ferrit, ŽDB Drátovna, INCO, Azulex a Transroll. Firmy prostřednictvím mise pokračovaly v navazování obchodních jednání, které zahájily loni na prvním ročníku veletrhu, a také hledaly další klíčové obchodní partnery k otevření dveří na kolumbijský těžební trh.

Slavnostní zahájení mise České republiky proběhlo na stánku číslo 17 ve výstavní hale Plaza Mayor v Medellínu dne 23. dubna. Úvodního slova se ujal velvyslanec Vladimír Eisenbruk, následoval jej předseda Kolumbijské těžařské asociace Juan Camilo Nariñ, který nám poděkoval za trvalý zájem o veletrh a kolumbijský těžařský sektor obecně.

Česká republika byla jedinou zahraniční zemí, která vystavovala na veletrhu, a zatím dosažené výsledky naznačují, že rozhodnutí bylo správné, jelikož je tu o česká řešení velký zájem.

Vedle samotné účasti na veletrhu jsme během mise navštívili dva doly - jeden povrchový a druhý hlubinný, kde jsme získané informace ověřili v praxi.

V rámci mise se podařilo dosáhnout významných pokroků s jedním z klíčových aktérů kolumbijského hornického průmyslu a očekává se realizace pilotního projektu, který by rozšířil povědomí o kvalitních českých technologií mezi místní firmy.


Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.

Další aktuality