Datum:30.04.2024
Průmyslový obor: Stavebnictví a stavební materiály
Teritoriální zaměření:
Srbsko - vlajka Srbsko

České firmy se představily na srbském stavebním veletrhu

Zahraniční kancelář CzechTrade Srbsko pro české stavebníky zorganizovala výstavní stánek na veletrhu SEEBBE 2024.

Letošního ročníku tradičního stavebního veletrhu SEEBBE se na stánku o rozloze 62 m2, který organizovala zahraniční kancelář CzechTrade v Bělehradě, zúčastnilo 5 českých firem: výrobce luxusních bazénových technologií z nerezu BERNDORF BÄDERBAU; společnost MORAM CZse svojí technologií pro údržbu pozemních komunikací měst a obcí; dále pak ryze český výrobce a dodavatel profilových systémů pro výrobu PVC oken a dveří PRAMOS; firma VELOX-WERK jakožto výrobce komplexního stavebního systému VELOX založeného na principu ztraceného bednění ze štěpkocementových desek a litého betonového jádra a jihočeská společnost ZAVRZ, která v Srbsku představila svoje neviditelná revizní dvířka založená na speciální konstrukci dvojitého pantu, jež umožňuje velmi pohodlné otevírání a zavírání dvířek.

Sektor stavebnictví v Srbsku nabízí široké příležitosti. České firmy si toho stále více všímají a svůj vstup do Srbska zvažují. Naši vystavovatelé tu absolvovali řadu jednání s představiteli místních společností a většina z nich dokázala navázat zajímavé kontakty, které mohou následně přerůst v obchodní a dlouhodobou spolupráci nejen v Srbsku ale i v dalších zemích regionu.

SEEBBE patří k největším akcím ve stavebnictví v regionu bývalé Jugoslávie. Ročníku 2024 se zúčastnilo 575 vystavovatelů (zahraniční vystavovatelé 271) z 25 zemí světa a více než 22 000 návštěvníků. Na veletrhu byly i v letošním roce prezentovány všechny segmenty stavebnictví – od výzkumu a projektování, přes výstavbu a údržbu budov v pozemním stavitelství, výškovém stavitelství a vodních stavbách.

Návštěvníci se seznámili s nejmodernějšími stavebními materiály, stavebními stroji, přístroji a nářadím používaném ve stavebnictví. Představeny byly rovněž nové technologie a izolační materiály proti vlhkosti a hluku.


Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Srbsko.

Další aktuality