Datum:29.03.2024
Průmyslový obor: Potravinářský průmysl
Teritoriální zaměření:
Mexiko - vlajka Mexiko

České firmy se zúčastnily potravinářského veletrhu Expo ANTAD v Mexiku

Mezinárodní veletrh Expo ANTAD se etabloval do pozice předního potravinářského veletrhu na americkém kontinentu. Každý rok se ho účastní největší hráči z Mexika i z dalších zemí světa. České firmy na veletrhu nemohly chybět.

Veletrh Expo ANTAD probíhal od 12. do 14. března v mexickém městě Guadalajara. Veletrhu se účastnilo přes 1200 vystavovatelů z více než 60 zemí. Firmy vystavovaly na ploše o velikosti 55 000 m2. Bylo zde téměř 50 000 návštěvníků z odborné veřejnosti z retailu, hotelnictví, restaurací, lékáren, prodejen s kosmetikou, významní lokální i mezinárodní distributoři a další.

Veletrh se zaměřuje na potravinářství, nápojový průmysl, BIO a zdravé potraviny, bezlepkové potraviny, produkty pro novorozence, kosmetické produkty a další. Byla tu široká přehlídka piva, tichého a šumivého vína likéry, destilátů, nealkoholických nápojů, dále z potravin sladkosti, sušenky, potraviny v prášku, gourmet potraviny, cereálie a mnohé další. 

Veletrhu se účastnili nejdůležitější hráči na mexickém trhu. Mezi nimi byly například řetězce Chedraui, La Comer, Liverpool, Soriana, H-E-B, La Europea nebo Farmacias Benavides.

Na této významné akci nechyběly ani české firmy, které se soustředí na výrobu instantních nápojů, cereálií a zdravých produktů, instantních kaší pro novorozence na bázi kozího mléka a cukrovinek. CzechTrade Mexiko těmto firmám pomáhal na veletrhu s jejich prezentací, překladem a dalšími činnostmi, které byly třeba.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.

Další aktuality