Česká společnost IQS nano uzavřela partnerství s SIJ Technology, jež bude na japonském trhu exkluzivně nabízet jejich špičkové 3D tiskárny. Cílí na vědecké a výzkumné instituce.
IQS nano uzavřela v červnu s japonskou společností SIJ Technology dohodu o partnerství a distribuci svých 3D tiskáren založených na technologii dvoufotonové polymerizace. SIJ Technology, spin-off Japonského národního institutu pokročilých průmyslových věd a technologií (AIST), se dlouhodobě věnuje vývoji a prodeji ultrapřesných inkoustových tiskových zařízení. Zástupci firmy věří, že kombinace jejich ultra-jemné inkoustové technologie a českého mikroskopického strukturálního tisku přinese výrazný přínos pro výzkum v oblasti biomedicíny, optiky či elektroniky.
Prezident společnosti Kazuhira Murata největší zájem očekává u biomedicínských aplikací. Česká technologie umožňuje vytvářet fólie z mikroskopických jehel kratších než 1 mm a s průměrem menším než 50 mikronů, na jejichž hroty lze následně pomocí technologie SIJ Technology nanášet léčiva přesně podle potřeb konkrétního pacienta. Široké možnosti nabízí tato technologická synergie také v oblasti regenerativní medicíny, například při tvorbě lešení pro kultivaci buněk.
Podle Muratyho již firma obdržela přibližně deset vážných dotazů od výzkumných institucí. Pořizovací cena české tiskárny IQnano 3D, uvedené na trh v loňském roce, činí 85 milionů jenů (12,5 milionu korun), což je o 20-50 % méně než konkurenční zařízení s obdobnými parametry. Japonský partner navíc plánuje zpočátku nabízet i služby zakázkové výroby prototypů, díky čemuž si mohou zájemci z řad univerzit, výzkumných institucí či vývojových oddělení firem před investicí do nákladného zařízení ověřit přínosy této unikátní česko-japonské technologické kombinace.
Se vstupem společnosti IQS nano na japonský trh asistovala rovněž naše japonská kancelář CzechTrade. Zástupci české firmy představili svou technologii v rámci národní expozice CzechTrade na veletrhu Bio Japan 2024 v japonské Jokohamě. Účast na veletrhu navíc doplnili cíleným oslovováním potenciálních obchodních a výzkumných partnerů.
Skutečnost, že k uzavření partnerské dohody došlo v mimořádně krátkém čase – v kontextu japonského trhu nezvykle rychle – potvrzuje výrazný zájem o špičkové inovativní technologie v oblasti výzkumu a vývoje.
Pokud i vy disponujete unikátním produktem, například v oblasti biomedicíny, neváhejte se obrátit na naše zastoupení v Japonsku. Rádi vám pomůžeme se zorientovat v místním prostředí a podpoříme vás při hledání nových obchodních příležitostí.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest Japonsko.
Zdroj: Nikkei
Zvýšené globální napětí v obchodní politice vytváří novou příležitost pro firmy z EU. Španělsko si aktivně buduje pozici distribučního a obchodního uzlu mezi Evropou a zeměmi, jako jsou Brazílie, Mexiko, Indie a Maroko a české firmy mohou být u toho.
Maroko se stále výrazněji prosazuje jako atraktivní trh s rostoucím významem pro zahraniční obchod. Stabilní prostředí, dynamický rozvoj a strategická poloha z něj činí zajímavou příležitost pro české exportéry.
Pokud právě atestujete dokumenty ve Spojených arabských emirátech, případně se na to v dohledné době chystáte, věnujte pozornost následující informaci.
Počet domácích mazlíčků v chilských domácnostech je od doby pandemie na vzestupu. Švýcarská firma Nestlé se tak rozhodla upevnit svoji pozici jedničky na chilském trhu a do zvětšení plochy distribučního centra pro svoji značku Purina investuje 30 milionů dolarů.