Datum:03.01.2024
Průmyslový obor: Ostatní
Teritoriální zaměření:
Čína - vlajka Čína

Čínský herní průmysl čelí novým regulacím

Čínský herní průmysl čelí novým regulacím, protože úřady se snaží podpořit zdravý rozvoj tohoto odvětví.

Národní úřad pro tisk a publikace (NPPA) zveřejnil návrh nových předpisů o online hrách. Návrh obsahuje řadu opatření zaměřených na omezení závislosti na hraní a nadměrného utrácení. Zveřejnění návrhu předpisů způsobilo výprodej akcií herních společností v Číně. Tencent, největší herní společnost na světě, se na konci roku 2023 v Hongkongu propadla o 12,3 %. NetEase, další významná čínská herní společnost, se propadla o 24,6 %.

V opatření se navrhuje zakázat online hrám nabízet odměny za denní přihlášení, odměny za první dobití a odměny za postupné dobíjení. Vydavatelům her by také zakázal usnadňovat nebo tolerovat obchodování s virtuálními předměty za vysoké ceny. NPPA uvedla, že návrh pečlivě prostuduje a na základě zpětné vazby od veřejnosti provede další revize. Podle společnosti NetEase nařízení nebude mít zásadní dopad na její podnikání. Společnost uvedla, že se bude aktivně účastnit procesu tvorby veřejného mínění. Také společnost Tencent předpokládá, že návrh nebude mít zásadní dopad na klíčové prvky obchodního modelu nebo rytmus fungování hry. Společnost rovněž uvedla, že zveřejnění nových předpisů ze strany NPPA ukazuje její podporu odvětví, zejména oblasti vysoce kvalitních originálních her.

V roce 2023 dosáhl domácí herní trh tržeb z prodeje 302,9 miliardy jüanů (42,7 miliardy dolarů), což je rekordní hodnota. Počet hráčů v Číně dosáhl za rok 668 milionů. Vzhledem k rostoucímu hernímu průmyslu v Číně se NPPA snaží novými předpisy podpořir zdravý rozvoj herního průmyslu a chránit zájmy nezletilých.

Zpracoval kolektiv kanceláře CzechTrade Čína (Šanghaj)
Zdroj: CGTNDalší aktuality