Datum:21.03.2024
Průmyslový obor: Strojírenství - výroba strojů a techniky
Teritoriální zaměření:
Čína - vlajka Čína

Čínský průmysl obráběcích strojů je největší na světě. I navzdory vládní podpoře je závislý na importu CNC strojů

Čínský průmysl obráběcích a tvářecích strojů, jehož tržní hodnota přesahuje 200 miliard jüanů (přibližně 27,86 miliardy dolarů), je významně závislý na dovozu ze zahraničí. To vede k různým příležitostem pro mezinárodní spolupráci a investice. Za zmínku stojí i významné vládní pobídky.

Čína, v jejímž čele stojí necelá dvacítka špičkových výrobců, si osvojila pokročilé technologie a upřednostňuje vývoj přesných a inteligentních obráběcích strojů a příslušenství s počítačovým číslicovým řízením (CNC).

Navzdory silné podpoře vlády pro rozvoj domácího průmyslu obráběcích strojů zůstává země závislá na dovozu špičkových CNC obráběcích strojů a příslušenství, což zvyšuje trvalou poptávku po zahraničních výrobcích. Zahraniční výrobci a dodavatelé proto objevují rozsáhlé příležitosti ke spolupráci a využívají neúnavné snahy Číny o technologickou vyspělost a zdokonalené výrobní standardy.

V souvislosti s dynamickými změnami v čínském průmyslu obráběcích a tvářecích strojů mají mezinárodní společnosti dobrou pozici pro využití řady příležitostí. Podporou strategických partnerství a spoluprací s místními čínskými protějšky se mohou zapojit do cenných iniciativ v oblasti přenosu technologií a usnadnit tak výměnu odborných znalostí při vývoji pokročilých CNC strojů a přesných nástrojů.

Rozvíjející se prostředí čínského výrobního sektoru vyžaduje řešení na míru přizpůsobená konkrétním tržním mezerám a požadavkům. Zahraniční vývozci, kteří si tento trend uvědomují, se mohou zaměřit na poskytování výrobků a služeb na míru, a účinně tak uspokojovat rozmanité a neustále se vyvíjející potřeby místního průmyslu.

Rostoucí důraz na vysoce přesné a inteligentní CNC stroje vyvolal prudký nárůst poptávky po špičkových komponentech a příslušenství. Zahraniční dodavatelé mohou trend využít a prozkoumat možnosti dodávek kritických komponentů, čímž efektivně uspokojí rostoucí požadavky trhu svou vysoce kvalitní nabídkou.

Vzhledem k tomu, že Čína postupuje vpřed s technologickým pokrokem, najdou zahraniční společnosti specializující se na špičkové technologie obráběcích strojů a modernizaci zařízení slibný trh pro své služby. Poskytováním technologického pokroku a řešení modernizace mohou tyto společnosti aktivně přispět k technologickému rozvoji Číny. Dále novější segmenty na trhu obráběcích strojů, jako jsou inteligentní obráběcí centra a přesné brusky, představuje pro zahraniční vývozce cennou příležitost a umožňuje jim silně se prosadit na trhu.


Zpracoval kolektiv kanceláře CzechTrade Čína (Šanghaj)

Zdroj: Dezan Shira & Associates


Další aktuality