Datum:21.03.2024
Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení
Teritoriální zaměření:
Dánsko - vlajka Dánsko

Dánská ekologická revoluce. Železnice Ringsted-Fehmarn spojí Evropu

Dánsko se představuje jako lídr v udržitelné dopravě. Železnice Ringsted-Fehmarnskou bude klíčovou spojnicí přes Fehmarnský průliv. Její otevření je naplánované na rok 2029.

Tento projekt, jeden z největších infrastrukturních v Dánsku, zahrnuje modernizaci úseku mezi Ringstedem a Rødby. Obsahuje elektrifikaci, modernizaci stanic a výstavbu nové trati na Lollandu. Modernizace již pokročila a cestující by měli brzy využívat ekologické elektrické vlaky. Cesta mezi Ringstedem a Fehmarnským průlivem zabere dvě a půl hodiny.

(Dnský státní podnik pro železniční infrastrukturu Banedanmark investuje do rozsáhlých úprav a modernizace. Ty zahrnují nové elektrické napájení, digitální signalizaci a zlepšenou infrastrukturu, aby zajistila pohodlnou a efektivní dopravu. Železnice dále zahrnuje výstavbu nových stanic a mostů, třeba rozšíření mostu krále Frederika IX. přes Guldborgsund.

S dokončením tohoto projektu se očekává posílení ekonomiky, zvýšení mobility a snížení negativních dopadů dopravy na životní prostředí v Dánsku, totažmo v celé Evropě.


Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Skandinávie. 

Zdroj: https://www.bane.dk/

Další aktuality