Datum:19.10.2023
Průmyslový obor: Automobilový průmysl
Teritoriální zaměření:
Velká Británie - vlajka Velká Británie

Dodavatelské fórum pro Halfords & Mobivia zaznamenalo český úspěch

České firmy jednaly se zahraničními giganty. Ve hře jsou dodávky do významné mezinárodní sítě.

Začátkem října proběhla pod záštitou CzechTrade obchodní jednání mezi zástupci českých firem a britskou firmou Halfords a francouzskou Mobivia, a to na brněnském výstavišti na Mezinárodním strojírenském veletrhu.

Akce dodavatelské fórum pro Halfords & Mobivia byla zcela unikátní tím, že pokrývala prakticky veškerý automotive aftermarket a outdoor & cycling business v celé západní Evropě. Vždyť Halfords je největším hráčem ve Spojeném království a Mobivia Group se svými businessy ve Francii, Belgii či v Německu je skutečným gigantem. Firmy měly možnost se potkat hned se čtyřmi nákupčími (z toho třemi vysoce seniorními) s klíčovou rozhodovací pravomocí. V sázce tak bylo dodávat napřímo bez zapojení distributorů opravdu velké objemy klíčovým, a mezi spotřebiteli jasně rozeznatelným, brandům.

Zájem o akci mezi českými podnikateli byl enormní, nicméně výběrové řízení ze strany Halfords & Mobivia bylo též poměrně náročné. Považujeme tak za velký úspěch, že na osobní schůzku bylo pozváno hned 13 českých společností. Ukázalo se, že šanci mají nejen firmy s jasně definovanou komoditou, která se již v síti Halfords & Mobivia prodává (jako například elektrokola či nosiče na kola), ale také firmy, které přicházejí s inovativními a novými kategoriemi, a přitom se dokáží vměstnat do velko-retail modelu.

I proto je pro Halfords Česká republika zajímavá. Kromě tradičních aftermarket dodavatelů nabízí i řadu inovativních firem, které dokáží inspirovat. Není náhodou, že Halfords za námi zavítali již potřetí v řadě.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království a Irsko.

Další aktuality