Datum:30.04.2024
Průmyslový obor: Služby
Teritoriální zaměření:
Dominikánská republika - vlajka Dominikánská republika

Dominikánská republika posiluje svou pozici logistického hubu

Prezident Dominikánské republiky Luis Abinader prohlásil, že země se stává hlavním a nejdůležitějším logistickým centrem v regionu.

Dominikánská republika těží ze strategické geografické polohy, dobré infrastruktury, konektivity a zlepšujících se logistických služeb. Více než 300 000 metrů čtverečních je věnovaných mezinárodní logistice. Právě geografická poloha umožnila zemi přitáhnout pozornost důležitých mezinárodních společností, leteckých linek a logistických firem.

Dominikánská republika zaujímá místo mezi prvními deseti zeměmi v regionu Latinské Ameriky a Karibiku s nejlepším výkonem v oblasti námořní konektivity. Na konci roku 2023 bylo dosaženo významného milníku, a to odbavením 2,3 milionu 20' kontejnerů. Námořní přístavy obslouží více než 4000 lodí ročně, z nichž více než 30 lodí týdenně slouží k propojení s dalšími trhy v karibském regionu.

Země také disponuje osmi letišti a zpracovává kolem 150 000 leteckých operací, které jsou propojeny s více než 70 zeměmi. Právě letecké nákladní dopravy loni zpracovala 30 milionů kilogramů nákladu.

Dominikánská republika je považována také za jednu z průkopnických zemí v úspěšné implementaci režimu zón volného obchodu. V němž je registrováno na 830 firem, provozovaných v 88 parcích rozložených po celém teritoriu. Země láká nové firmy díky stabilitě své ekonomiky, která prokázala stálý a robustní růst, s průměrnou mírou růstu HDP 5,03 % během posledních 10 let, což výrazně překračuje regionální průměr 1,37 %.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Střední Amerika a Karibik.
Zdroj: Bnamericas.com

Další aktuality