Datum:01.03.2024
Průmyslový obor: Software a ICT služby
Teritoriální zaměření:
Spojené arabské emiráty - vlajka Spojené arabské emiráty

Emirates Global Aluminium zahajuje práce na datových centrech poháněných obnovitelnou energií

Emirates Global Aluminium (EGA), největší průmyslová společnost ve Spojených arabských emirátech mimo ropný a plynárenský sektor, zahájila výstavbu udržitelných průmyslových datových center. Je připravená napájet své provozy na zpracování hliníku s pomocí umělé inteligence.

Datová centra v hutích společnosti EGA v Al Taweelah v Abú Dhabí a Jebel Ali v Dubaji budou napájena ze 100 % obnovitelnou energií. Pomohou zvýšit kapacitu zpracování dat 2300krát a sníží náklady.

Budovy, na jejichž vývoji se podílí dubajská společnost Scientechnic, budou rovněž sloužit jako klíčový výchozí bod při provozu stavenišť poháněných umělou inteligencí, včetně plně autonomních jeřábů a provozu vozidel.

Zařízení, která společnost EGA označila za první svého druhu v regionu, by měla být certifikována jako datová centra třetí úrovně podle Uptime Institute, což znamená, že nebudou vyžadovat odstávky kvůli údržbě nebo výměně zařízení. „Tímto krokem zefektivníme provoz společnosti a sladíme náš závazek začlenit udržitelnost do všeho, co děláme", uvedl Abdulnasser bin Kalban, generální ředitel společnosti EGA. Generální ředitel dále dodal, že výstavba nových datových center společnosti EGA přímo na místě je důležitým milníkem v cíli vytvořit v SAE prosperující výrobní inovační ekosystém.

EGA, jeden z největších světových výrobců hliníku, má také rafinerii oxidu hlinitého v Abú Zabí a důl na bauxit v Guineji. Je ve společném vlastnictví státního investičního fondu Mubadala Investment Company z Abú Zabí a společnosti Investment Corporation of Dubai.

EGA neustále posiluje svou technologickou infrastrukturu, aby zlepšila provoz a využila výhod rychlých inovací. Vloni uzavřela partnerství se společností Microsoft a převedla většinu svých serverů a aplikací na cloudovou platformu této významné světové technologické společnosti.

„Naše nová datová centra optimalizují odolnost a udržitelnost digitální výrobní platformy, která podporuje řešení umělé inteligence a pokročilé automatizace s velkým objemem dat," uvedl ředitel pro digitální technologie Carlo Nizam. 

Společnost EGA v listopadu zahájila výstavbu největšího závodu na recyklaci hliníku v SAE v huti Al Taweelah, který má roční zpracovatelskou kapacitu 170 tis. tun.


Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené arabské emiráty.

Zdroj: The National

Další aktuality