Equinor, nergetický gigant z Norska, udržuje vysokou produkci a zároveň se zaměřuje na drastické snížení emisí.
Podle čerstvé zprávy dosáhly dodávky pro projekty a provoz na norské pevninské plošině v roce 2023 částky přes 134 miliard norských korun, přičemž 94 % této částky fakturovali norské firmy. Equinor, hlavní norský producent ropy a plynu, plánuje pokračovat v produkci přibližně 1,2 milionu barelů denně až do roku 2035 a zároveň se zavazuje snížit emise o polovinu do roku 2030 v souladu s Pařížskou dohodou.
Nová zpráva, kterou vypracovala Kunnskapsparken Bodø, ukazuje, že Equinor nejen udržuje vysokou úroveň aktivit v Norsku, ale také podporuje rozvoj norského průmyslu. V roce 2023 vzniklo díky Equinoru 81 500 pracovních míst, přičemž největší růst byl zaznamenán v oblasti průzkumu. Společnost zároveň pokračuje v projektech zaměřených na elektrifikaci a snižování emisí, které by měly do budoucna přispět ke snížení uhlíkové stopy.
Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Skandinávie.
Zdroj: https://www.equinor.com/
Turecko se dohodlo se Sýrií na vývozu elektřiny a zemního plynu. Spolupráce zahrnuje také investice do infrastruktury a těžby.
Pod jeho vedením Doosan Enerbility posílila svou pozici na globálním trhu s jadernou energií a přispěla k nabídce na projekt jaderné elektrárny Dukovany v Česku.
Japonský řetězec Lawson otevřel futuristickou verzi své samoobsluhy, ve které využívá AI k analýze zákaznického chování i optimalizaci prodeje.
Thajský ministr obchodu Pichai Naripthaphan a eurokomisař Maroš Šefčovič se setkali v Paříži, aby urychlili jednání o dohodě o volném obchodu (FTA) mezi Thajskem a Evropskou unií. Obě strany si kladou za cíl dokončit vyjednávání do konce roku 2025.