Datum:19.02.2024
Průmyslový obor: Ostatní
Teritoriální zaměření:
Thajsko - vlajka Thajsko

Fitch ponechává thajský rating beze změny na BBB+ se stabilním výhledem

Fitch předpovídá, že růst HDP v Thajsku v roce 2024 zrychlí na 3,8 %. Původně se očekávalo 2,8 %. Pozitivní vývoj ovlivnilo stabilní oživení cestovního ruchu, posilující exportem zboží, vyšší domácí poptávka z veřejných výdajů a podpůrné nastavení politiky.

Hodnocení odráží robustní vnější finance Thajska a zdravý rámec makroekonomické politiky, i když má slabší strukturální rysy. Fitch předpovídá, že růst HDP Thajska letos zrychlí na 3,8 %, podpořený oživením cestovního ruchu, dynamikou exportu zboží a vyšší domácí poptávkou.

Očekává se, že vytvoření koaliční vlády sníží krátkodobou politickou nejistotu. Expanzivní návrh rozpočtu nové vlády se zaměřuje na stimulaci domácí poptávk. Existují však obavy ohledně financování výdajových příslibů.

Veřejné finance se zhoršily. Očekává se větší schodek a vyšší míra zadlužení. Odolná vnější pozice Thajska a přístup na domácí kapitálové trhy však poskytují nárazník proti rizikům. Úroveň zadlužení domácností zůstává vysoká, což pro banky představuje potenciální problém.


Zdroj: www.thailand-business-news.com

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Thajsko.

Další aktuality