Datum:06.02.2024
Průmyslový obor: Letecký průmysl
Teritoriální zaměření:
Indie - vlajka Indie

Francouzský gigant Thames Group investuje miliony eur v Indii

Společnost Thales významně rozšiřuje své investice v Indii a v Dillí. Společnost plánuje zřídit závod na údržbu, opravy a generální opravy (MRO), do kterého investuje několik milionů eur.

Společný podnik Thales Reliance Defence Systems v Nagpuru je globálním výrobním centrem skupiny pro letištní navigační přístroje. Bharat Electronics Limited-Thales Systems v Bangalore vyrábí nízkopásmové přijímače pro sadu elektronických bojových prostředků pro letouny Rafale.

Společnost Thales dále zřídí v Dillí a v regionu národního hlavního města závod pro údržbu, opravy a generální oprav v hodnotě milionů eur. 

Indie je pro společnost Thales strategickou zemí s obrovským potenciálem na klíčových trzích, včetně obrany, letectví a kosmonautiky, jakož i digitální identity a bezpečnostních řešení. 

Nový výrobní závod v Indii poskytne zákazníkům z řad leteckých společností prvotřídní efektivitu služeb.

V duchu hesla Make in India Thales Group buduje jejich obrannou základnu tím, že rozvíjí místní servisní kapacity, aby lépe podpořila indické zákazníky při dosahování jejich operační připravenosti a také poskytovala veškerou integrovanou logistickou podporu v Indii, včetně údržby, náhradních dílů a výcviku.

Thales Group v Indii postupně buduje pokročilé kapacity v oblasti výroby, kritických systémů a služeb prostřednictvím místních týmů a spolupráce v rámci programu Make in India for India and for the world, což umožňuje místnímu průmyslu hrát větší roli na světových trzích. 

Společnost také investuje do širšího ekosystému dodavatelského řetězce v Indii. Objem jejich nákupů v zemi za posledních pět let činil 750 milionů eur. Tento ekosystém dodavatelského řetězce vedl k vytvoření téměř 2000 nepřímých pracovních míst.

Indie rovněž jedná s Francií o nákupu dalších tří konvenčních ponorek třídy Scorpene společnosti Naval Group, v níž má podíl i Thales. Tyto ponorky mají být vyrobeny v Indii.


Zdroj: The Hindu

Zpracoval tým zahraniční kanceláře CzechTrade Indie (Bengalúru)⁴

Další aktuality