Výstavba by měla být dokončena v roce 2027.
Přístav v Busanu je sedmým nejvytíženějším přístavem na světě v počtu ročního objemu kontejnerů. Tento přístav je největším v Jižní Koreji a představuje klíčový strategický uzel. Společnost Hyundai Glovis podepsala smlouvu o nákupu pozemku přibližně o 95 000 metrů čtverečních, což odpovídá přibližně 13 fotbalovým hřištím.
Po spuštění zajistí logistický komplex Hyundai Glovis velkokapacitní skladování kontejnerů a díky blízkosti terminálu usnadní importní a exportní procesy. Strategická poloha zařízení má zefektivnit manipulaci s exportními kontejnery a zvýšit efektivitu korejských vývozců, zatímco jeho kapacita umožní lépe reagovat na logistické problémy, jako jsou úzká místa v dodavatelském řetězci.
Komplex společnosti také nabídne komplexní služby pro importované zboží, zahrnující vše od kontroly až po skladování. Díky přímému provozu centra společností Hyundai Glovis bude možné jeho uspořádání a funkce přizpůsobit potřebám klientů.
Hyundai Glovis rozšiřuje své zaměření z automobilových dílů na baterie pro elektromobily a chlazený náklad. Klíčovým projektem je také pětipatrové logistické centrum v druhém logistickém komplexu letiště Incheon o rozloze 44 420 m², jehož dokončení se plánuje na rok 2025. Centrum bude vybaveno systémem třídění a celním prostorem zaměřeným na globální e-commerce.
Zdroj: Pulse
Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Jižní Korea (Soul).
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Turecko zprovoznilo nové elektrárny zaměřené převážně na obnovitelné zdroje energie. Cílem je posílit energetickou soběstačnost a snížit závislost na dovozu.