Datum:29.02.2024
Průmyslový obor: Automobilový průmysl
Teritoriální zaměření:
Indonésie - vlajka Indonésie

Indonésie otevírá svou první továrnu na výrobu baterií pro elektromobily

První indonéská továrna na výrobu baterií pro elektromobily zahájí provoz v dubnu, přičemž většinu své produkce bude vyvážet do Jižní Koreje a Indie. Právě sdružení korejských firem provozuje tuto továrnu.

Společnost PT Hyundai LG Indonesia spouští výrobní provoz Green Power. Jde o první indonéskou továrnu na baterie pro elektromobily. Green Power bude exportovat více než 90 procent své produkce zejména do Jižní Koreje a poté do Indie. Joint-ventures byl založen v září 2021 a výrobu spouští po necelých třech letech.

Firma PT Hyundai LG Indonesia je společným projektem firem LG Energy Solution a Hyundai Motor Group. Vlastní továrna na baterie je umístěna v průmyslové zóně Karawang New Industry City, která je vybudována v oblasti nedaleko hlavního města Jakarty.

Výroba baterií je součástí komplexního projektu korejských firem a indonéské vlády a zahrnuje i těžbu niklu, jeho zpracování a návaznou výrobu baterií.

Roční produkce je koncipována na 10 GWh souhrné kapacity autobaterií, s výhledem na 30 GWh podle poptávky na trhu v jihovýchodní Asii.

Ačkoli většina produkce bude směřovat na zahraniční trhy, Indonésie věnuje významnou pozornost elektromobilitě a je pravděpodobné, že baterie se objaví i na domácím trhu.

 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Indonésie.

Zdroj: www.jakartapost.com

Další aktuality