Se zákazem Turecka obchodovat s Izraelem přicházejí příležitosti pro české dodavatele.
S ohledem na nedávný zákaz obchodu mezi Tureckem a Izraelem, který Turecko zavedlo, se izraelští dovozci snaží najít alternativní způsoby, jak přivést zboží na svůj trh. Tento krok má značný dopad na obchodní vztahy obou zemí, které byly dosud významné pro obě strany.
Podnikatelé z Izraele nyní zvažují různé nepřímé trasy a způsoby, jak obejít zákaz a pokračovat v dovozu zboží z Turecka. Mezi možnostmi je například využití zprostředkovatelů a přepravy přes třetí země. Tímto způsobem se snaží minimalizovat dopady omezení a zachovat plynulost obchodu, který je důležitý pro jejich ekonomiku.
Tato složitá situace představuje příležitost české dodavatele z různých odvětví. S ohledem na omezení obchodu s Tureckem mohou čeští výrobci a exportéři nabídnout své zboží jako alternativu. Velkou výhodou jsou mimo jiné více pevné česko-izraelské vztahy na politické úrovni.
Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Izrael
Zdroj: Times of Israel, Haaretz
Španělsko už 12 po sobě jdoucích měsíců dokázalo generovat více než 50 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.
První ročník veletrhu [Kyushu] Semiconductor Industry Exhibition poskytl zúčastněným českým firmám jedinečnou příležitost prezentovat své technologie v blízkosti vznikajícího polovodičového clusteru. Polovodičový průmysl na ostrově Kjúšú přitom zažívá dynamický rozvoj díky zahájení výroby tchajwanské světové jedničky TSMC a jejích joint-venture partnerů Sony, Denso a Toyota.
Indonésie se snaží řešit svízelnou dopravu nejen v největším městě Jakartě, ale i v oblastech s velkou turistickou návštěvností. To se týká ostrova Bali, který se potýká s enormním zájmem turistů a s následky husté dopravy, která omezuje obyvatele i návštěvníky. Indonésie se rozhodla investovat do zavedení autonomního rychlého tranzitního systému (ART). Systém ART je již zaváděn a provozován v novém hlavním městě Nusantara.
Česká společnost Příhoda s.r.o. se zúčastnila veletrhu Big5 v Lagosu.