Britský McLaren se spojil se startupem Forseven, který je financován investiční skupinou z Abu Dhabi. Toto nečekané spojení slibuje rozšíření McLarenu a nový směr pro automobilový průmysl.
McLaren, známý výrobce superaut z Velké Británie, oznámil fúzi s dosud tajemným startupem Forseven. Generální ředitel Forsevenu Nick Collins potvrdil, že obě společnosti budou fungovat pod jednou značkou McLaren. Tento krok přichází ve chvíli, kdy se automobilový průmysl mění a hledá nové cesty k inovacím.
Společnost Forseven, která pracovala v téměř naprostém utajení a byla známá jen díky svým webovým stránkám a několika profilům na LinkedInu, získala podporu investiční skupiny CYVN Holdings z Abu Dhabi. Díky této podpoře má McLaren nyní přístup k rozsáhlým zdrojům a ambiciózním plánům.
Forseven se od ostatních startupů liší svou strategií – místo hledání investorů se spoléhal na silné finanční zázemí od samého začátku. Díky tomu mohl plánovat odvážné kroky, jako je spojení s McLarenem.
Strategický tah má za posílit pozici McLarenu na trhu a umožnit mu zaměřit se na vývoj nových technologií a modelů. Fúze také zdůrazňuje důležitost firemní kultury, která podle vedení obou společností hraje klíčovou roli při výrobě kvalitních aut.
McLaren tímto krokem potvrzuje své ambice stát se lídrem v automobilovém průmyslu a vytvořit odkaz, který bude inspirací pro další generace automobilového průmyslu.
Naše londýnská kancelář CzechTrade vede jednání s Forseven již více než rok a soustředí se na nalezení vhodných možností pro spolupráci českých exportérů.
Zdroj: AUTOCAR
Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Spojené království a Irsko.
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.