Datum:31.01.2024
Průmyslový obor: Ostatní
Teritoriální zaměření:
Korejská republika - vlajka Korejská republika

Jihokorejský gigant Kakao představuje multimodální jazykový model Honeybee

Společnost Kakao zdůrazňuje otevřenost vývoje a prostor pro spolupráci s konkureční firmou Naver.

Jihokorejský technologický gigant Kakao posílik svou pozici na trhu umělé inteligence, když vyvinul velký multimodální jazykový model (MLLM) s názvem Honeybee.

Tento vylepšený jazykový model překračuje rámec běžného porozumění textu tím, že zahrnuje schopnosti vidění a porozumění obrazu. Honeybee je schopen porozumět obrázkům i textu současně, což mu umožňuje reagovat na dotazy týkající se smíšeného obsahu obrázků a textu.

Společnost Kakao sdílí Honeybee a jeho odvozený kód na Github, online platformě pro vývoj softwaru a komunitě s otevřeným zdrojovým kódem, aby usnadnila celosvětový rozvoj MLLM. Právě Kakao podporuje spolupráci místních společností v oblasti umělé inteligence se společným cílem zaměřit se na globální trh.

Prostřednictvím vlny AI iniciované ChatGPT se cítím odpovědná za vlastní jazykový model," řekla kandidátka na generální ředitelku společnosti Kakao Chung Shin-a a dodala, že konkurenční Naver také pracuje na vývoji jazykového modelu založeného na korejštině: „V dobách umělé inteligence jsou spolupráce mezi společnostmi a vytvoření ekosystému velmi důležité."

Choi Soo-yeon, generální ředitelka společnosti Naver, zdůraznila potenciál jihokorejských vývojářů a vyzvala vládu, aby jim pomohla konkurovat globálním technologickým gigantům 100krát větším co do velikosti na trhu s umělou inteligencí v době, kdy technologie mohou ovlivnit způsob života lidí, jejich myšlení a jednání.

„V Jižní Koreji je mnoho společností, které vyvíjejí supervelké modely umělé inteligence," řekla Choi Soo-yeon: „Tyto společnosti vytváří příležitosti pro Jižní Koreu, aby se stala zemí s vyspělou umělou inteligencí a letošní rok bude pro rozvoj v této oblasti obzvláště důležitý."


Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.
Zdroj: Yonhap News

Další aktuality