Datum:24.04.2024
Průmyslový obor: Ostatní
Teritoriální zaměření:
Korejská republika - vlajka Korejská republika

Jihokorejský ministr průmyslu je na navštěvě České republiky

Podpora jihokorejské společnosti Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) v jaderném tendru na vládní úrovni neustává.

Ministr průmyslu Ahn Duk-geun odletěl do České republiky, aby upevnil užší bilaterální ekonomické vazby. Ahn Duk-geun plánuje setkat se se svým českým protějškem Jozefem Síkelou a českým ministrem financí Zbyňkem Stanjurou, aby projednali ekonomické výměny a obchod, například způsoby rozšíření bilaterální spolupráce v oblasti jaderné energetiky, špičkových průmyslových odvětví a infrastruktury.

Dále se předpokládá, že se obě země dohodnou na podrobnostech bilaterálního rámce na podporu obchodu a investic (TIPF). TIPF je nezávazná dohoda, která vyzývá k posílení ekonomických vazeb a usnadnění spolupráce v různých oblastech. Dohoda však nezahrnuje bezcelní podmínky jako tradiční dohoda o volném obchodu, kterou Jižní Korea uzavřela na úrovni EU.

Od ministra průmyslu Ahn Duk-geun se očekává, že během návštěvy bude propagovat jihokorejské jaderné reaktory. Česká vláda již dříve vyzvala jihokorejskou společnost Korea Hydro & Nuclear Power a francouzskou EDF, aby podaly nabídky do projektu k rozšíření jaderné elektrárny, přičemž konečné rozhodnutí má padnout v červnu.


Zdroj: Yonhap News
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Jižní Korea.

Další aktuality